Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tsensuur möllab: YouTube kõrvaldas Bideni videotelt „mittemeeldimised“

-
30.01.2021
Probleemisk on YouTube ise. (Foto: Scanpix)

YouTube kustutas väidetavalt tuhandeid nn mittemeeldimisi, mis olid lisatud president Joe Bideni ametliku YouTube’i kanali videotele. Ettevõtte sõnul on tegemist rutiinse „mitteautentsete“ reaktsioonide eemaldamisega.

Inimesed märkasid, et tuhanded mittemeeldimised on eemaldatud ja nüüdseks on sotsiaalmeedias postitatud mitmeid enne ja pärast ekraanitõmmiseid, kus on näha vähenenud mittemeeldimiste arvud.

Kolme viimase video juurest on eemaldatud kokku vähemalt 16 000 mittemeeldimist.

„YouTube eemaldab regulaarselt kõik spämmitud meeldimised ja mittemeeldimised teie videote juurest,” kirjutas ettevõtte 2019. aastal.

Siiski jääb segaseks, kuidas teeb YouTube vahet nn autentsete ja mitteautentsete tegevuste vahel. Sellele küsimusele ei ole ettevõte vastust andnud.

YouTube’i ja selle omanikku Google’it on juba mõnda aega süüdistatud poliitilises kallutatuses. Ettevõtted ise väidavad, et tegutsevad täiesti kallutamatult, kuid avalikkusele lekkinud sisedokumendid ja töötajate tunnistused viitavad vastupidisele.

Psühholoog Robert Epsteini uurimuse kohaselt mõjutas Google enne Ameerika 2020. aasta presidendivalimisi miljonite inimeste valimisotsust, surudes valijatele peale oma poliitilisi vaateid. Valimiste järgselt keelustas YouTube igasuguse valimiste õigsust kahtluse alla paneva sisu.

Ehkki valimispettusi ei ole kohtulikult tõestatud, on president Trumpi toetajatel arvukalt tõendeid, vande all antud tunnistusi ja analüüse statistiliste anomaaliate kohta, mis viitavad valimispettustele.

Allikas: Epoch Times