Tšetšeenias Šalis avatud Euroopa suurim mošee on hoiatus ka Eestile

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Uue mošee avamine Šalis.

Eesti on alati toetanud tšetšeenide vabadusvõitlust Venemaa vastu, kuid nüüd on aeg suhtumises korrektuure teha, sest selle rahva esindajad on kogu maailma konfliktides tuntud aktiivsete pühasõdalastena. Praegu lisandub sellele islami levitamine.

Eestis on olemas tšetšeenide kogukond, kelle eemaletõukavaim liige on kurjategija Haron Dikajev. Just nende inimeste hulgast on karta võimalikku pommivöökandjat või kaubikusõitjat väljaspool sõiduteid, sest keegi võib ka radikaliseeruda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tšetšeenias Šalis avati reedel Euroopa suurim, korraga 30 000 usklikku mahutav mošee. See Venemaa protektoraat võib saada nii pühasõdalaste kui ka islami kui usu levitajaks. Tšetšeenia mõjud võivad levida Eestisse.

Mošee avamise piduüritusel osales Venemaa presidendi täievoliline esindaja Põhja-Kaukaasia föderaalringkonnas Aleksandr Matovnikov ja Põhja-Kaukaasia asjade minister Sergei Tšebotarjov. Mošee avamisele tuli Araabia Ühendemiraatide, Saudi Araabia, Bahreini, Kuveidi ja teiste moslemimaade printse, ministreid ja tähtsaid vaimulikke.

Ehitamise ajal kirjutati, et mošee saab nime Tšetšeenia liidri Ramzan Kadõrovi auks, kuid avamistalitusel kuulutas Kadõrov, et mošee saab prohvet Muhamedi nime.

Reedel avati Šalis ka koraanikool medrese. Praegu teab Tšetšeenias koraani peast rohkem kui 1300 noort. See näitab tšetšeenide hulgas kasvavat religioossust, mis islami agressiivsust arvestades on kristliku Euroopa jaoks ohutegur.

Inimeste üle ei saa otsustada rahvuse järgi. Paraku on tšetšeeni diasporaa oma uutes asukohariikides üsnagi suur julgeolekuoht ja seda eriti selle valguses, et mingil ajal määrasid tšetšeenide vabadusvõitlust suuresti äärmuslikud vahabiidid.

Rootsis sooritatud terroriaktide läbiviijateks on olnud näiteks endisest NLiidust pärit usbekid, USA-s aga korraldasid tšetšeenid 2013. aastal Bostoni maratoni ajal plahvatusi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused