Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tuneesias protesteerisid inimesed homoseksuaalsuse legaliserimise vastu

-
04.08.2018
Tuneesia on moslemiriik, milles on tunda ka reformituuli.
© Reuters/Scanpix

Tuneesia sadamalinnas Sfaxis kogunesid reedel vihased inimesed meeleavaldusele, kus protesteeriti reformide vastu, millega muuhulgas legaliseeritaks ka homoseksuaalsus.

Usu- ja kodanikeühenduste organiseeritud meeleavaldusele kogunes tuhandeid inimesi. “Nende reformide eesmärk on ühiskonna hävitamine! Ei homoseksuaalsusele!” karjus rahvas.

“Me tahame, et need ettepanekud tagasi võetaks, sest need õõnestavad islamiusu põhialuseid ning kujutavad ohtu perekondade ja riigi ühtsusele,” selgitas meeleavaldusel osalenud Mohamed Mednini.

Tuneesia presidendi moodustatud komisjon tegi juunikuus teatavaks riigi liberaliseerimiseks mõeldud reformid, mis muu hulgas võrdsustavad meeste ja naiste pärimisõiguse ja dekriminaliseerivad homoseksuaalsuse.

President Beji Caid Essebsi püüab viia reformidega seadustiku kooskõlla 2014. aastal vastu võetud põhiseadusega ja teostada reformid, mida lubati seitsme aasta eest araabia kevade revolutsiooni ajal.

Muudatusi ähvardab aga konservatiivsete moslemite äge vastuseis ja oodata on tuliseid debatte enne järgmise aasta parlamendi- ja presidendivalimisi. Üks usujuht ongi juba nimetanud reformipaketti “intellektuaalseks terrorismiks”.

Ettepanekuid on 230 lehekülge ja nendega loodetakse kirjutada ümber kehtivad seadused, mille aluseks on islamiseadused. Näiteks on praegu naistel õigus pärida vaid pool sellest, milleks on õigus meestel.

Komisjoni eesmärk ongi olnud meeste ja naiste võrdsuse kindlustamine. Ettepanekute hulgas on ka surmanuhtluse täielik kaotamine ja muudatused seadusesse, mis sunnib leski enne uut abiellumist ootama.

Homoseksuaalsuse dekriminaliseerimise säte hõlmab ka seesuguses sättumuses kahtlustatavate meeste anaaltestide keeldu.

Paljudes riikides ongi demokraatlike õiguste sisse pandud ka homoseksuaalse legaliseerimine, et muidu vastuvõetavate ja vajalike õigustega koos ka omasooiharuse tunnistamine läbi suruda.