Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Tuntud kliimaeksperdi juhitud uuring lükkab ümber jutud hädaolukorrast Maa kliimas

-
08.02.2021
Maa kliimat mõjutavad oluliselt suuremad jõud kui inimetegevus. Pilt on illustratiivne. (Foto: Scanpix)

Ühendkuningriigis tegutseva Global Warming Policy Foundationi hiljutine uurimus seab kahtluse alla nn kliima hädaolukorra. Sõltumatu teadlase Indur Goklany juhitud uurimuses tuuakse välja järgmised järeldused.

Kliima võib küll olla muutunud soojemaks, ent :

*kõige ekstreemsemad ilmastikunähtused ei ole muutunud ekstreemsemaks, surmavamaks või hävitavamaks;

*empiirilised andmed ei kinnita väiteid, mille kohaselt on süsinikdioksiidi suurenemine põhjustanud inimeste heaolu vähenemise; tegelikult ei ole inimeste heaolu olnud kunagi nii kõrge kui praegu;

*ükskõik millist negatiivset mõju soojenemine ja süsinikdioksiidi suurenemine Maal elavatele liikidele ja ökosüsteemile kunagi ehk avaldas, kompenseeris selle fossiilkütuste panus bioloogilise tootlikkuse suurendamisse. Tänu sellele peatus ja pöörati tagasi elupaikade kadumine.

Konservatiivne kirjanik ja ajakirjanik James Delingpole kirjutab, et Goklany uurimistöö raport on masendav lugemine kõigile prominentsetele keskkonnaaktivistidele – paavstist ja Greta Thunbergist suure lähtestamise eestvedaja Klaus Schwabini –, kes on aktiivselt surunud peale nn kliima hädaolukorra narratiivi. Globalistliku „eliidi“ ja neid toetavate kasulikest idiootidest ajakirjanike, poliitikute ning äritegelaste jaoks on tegemist usudogmaga ning enesepettusega, nagu oleks maakera kliimakatastroofi kursil, mille ennetamine on võimalik ainult radikaalse ja ülikalli rahvusvahelise sekkumise kaudu.

Goklan väidab oma uurimuses Impacts of Climate Change: Perception & Reality, et sellise hirmunarratiivi kinnituseks on olemas vähe, kui üldse mingeid tõendeid. Ta esitab oma raporti kokkuvõttes tabeli, milles toob välja kõik keskkonnagrupeeringute paanilised väited ning võrdleb neid tegeliku olukorraga. Jaatava vastuse saab ainult üks väide – ilm muutub pikkamööda soojemaks.

Rohkem kuumi päevi ja vähem külmi päevi – jah

Tsüklonid/orkaanid on varasemast intensiivsemad – ei

Rohkem tornaadosid, mis on ühtlasi intensiivsemad – ei

Rohkem üleujutusi, mis on ühtlasi intensiivsemad – ei

Rohkem põuaperioode, mis on ühtlasi intensiivsemad – ei

Metsatulekahjude poolt kannatada saanud alade suurenemine – ei (põlengutest haaratud alade kõrgpunkt oli 19. sajandi keskel)

Teraviljasaagi vähenemine – ei (aastast 1961 on teraviljasaak kolmekordistunud)

Toiduvarude vähenemine elaniku kohta – ei (suurenenud 31% aastast 1961)

Maismaa ja rannikualade vähenemine, korralisaarte uppumine – ei (hoopis vähene kasv)

Uurimuse järgi ei leia kinnitust ka ükski hirmutav väide inimeste heaolu vähenemise kohta.

Ligipääs puhtale veele on suurenenud; äärmuslikest ilmastikust tingitud surmade arv on vähenenud (aastast 1920 lausa 99%); kliimatundlikest haigustest tingitud surmade arv on vähenenud (nt malaaria surmade arv on vähenenud alates 1900. aastast 96%); vaesus ja nälg on vähenenud; inimeste eluiga on pikenenud; maailm on roheline ja varasemast produktiivsem jne.

„Pea igas valdkonnas on kliimamuutustel vaid väike, sageli hoopis soodne, mõju,“ kirjutab Goklany. Isegi merevee taseme tõus, mida on peetud globaalse soojenemise kõige hävituslikumaks teguriks, on uurimuse kohaselt arvatust palju väiksem probleem. Goklany sõnul näitab üks hiljutine uurimus, et rannikualadel on maad hoopis juurde tulnud ja koralliatollid päris kindlasti ei ole kadumas.

Oma raportis lükkab Goklany ümber mitmed roheliikumise müüdid, näiteks, et fossiilkütused on planeedile kahjulikud. Ta toob välja andmed selle kohta, et ilma fossiilkütusteta oleks toitu vähem ja see oleks ka kallim.

Goklany’t on ka raske tembeldada nn eitajaks. Tegemist on vaieldamatult kompetentse kliimaeksperdiga, kes on Valitsustevahelise Kliimamuutuste Nõukogu (IPCC) üks asutajatest ja kes aitas ka koostada IPCC esimest hindamisaruannet.

Allikas: Breitbart