Türgi ähvardab lõpetada Süüria põgenike Euroopasse liikumise takistamise

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Süüria põgenikud Türgis.

Türgi ei kavatse enam takistada Süüria pagulaste liikumist Euroopasse, kinnitas reedel uudisteagentuurile Reuters tundmatuks jääda soovinud kohalik võimuesindaja. “Me ei hoia enam uksi suletuna põgenikele, kes tahavad Euroopasse minna,” ütles anonüümsust palunud ametnik.

Allika kinnitusel on Türgi politseile, ranniku- ja piirivalvele antud tegevusjuhised, et ebaseaduslikku piiriületamist enam ei takistata. Ametlikest kanalitest pole midagi taolist siiski kinnitatud. Seega võib tegu olla varjatud surveavaldusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Türgis on rohkem kui 3,6 miljonit Süüria sõja eest põgenenud inimest. Reutersi kohaselt eeldavad Türgi võimud, et pagulasi tuleb suurel hulgal veelgi juurde inimeste näol, kes põgenevad ägeneva sõjategevuse eest Idlibi provintsist.

Praegustel andmetel on juba peaaegu 300 migranti, sealjuures süürlasi, saabunud Edirne provintsi Kreeka piiril, eesmärgiga pääseda Euroopa Liidu territooriumile, teatas uudisteagentuur DHA. Veel üks grupp migrante on jõudnud Lääne-Türgis Çanakkales Ayvacıki rannikule, kust tahetakse paatides minna edasi Kreeka Lesbose saarele.

Türgi lubas ööl vastu reedet kättemaksu õhurünnaku eest Süürias, milles sai surma 33 nende sõjaväelast, edastasid meediakanalid. Veel 36 haavata saanud sõjaväelast toimetati kodumaale haiglasse. Türgi võimud süüdistasid õhurünnaku korraldamises Süüria režiimivägesid.

Türgi presidendi kommunikatsioonijuht Fahrettin Altun kutsus rahvusvahelist kogukonda ühtlasi üles täitma oma kohustusi.

Ametnik kirjutas Twitteris, et Süüria presidendi Bashar al-Assadi väed viivad Idlibis läbi etnilist puhastust. “Need inimesed üritavad põgeneda Türki ja Euroopasse. Me võõrustame juba peaaegu 4 miljonit pagulast, meil ei ole piisavalt majutusvõimalusi ja ressursse, et veel miljonil siseneda lasta.”

Euroopa Liit ja Türgi sõlmisid kokkuleppe põgenike takistamise kohta pärast 2015. aasta rekordilist rahvarännet Euroopasse. Türgi on varemgi ähvardanud pagulaste väljasaatmisega Euroopa suunas. (STT-AFP-BNS-UU)

Loode-Türgis on vähemalt 300 rändlast teel Kreeka piiri poole, sest Türgi võimud andsid korralduse enam mitte takistada nende liikumist Euroopasse, edastas Türgi ajaleht Sabah.

Lehe andmeil alustas 300 Iraanist, Süüriast ja Iraagist pärit rändlast kesköö paiku liikumist Edirne poole, mis on Kreeka piiril. Türgi võimud teatasid ennist, et julgeolekujõud ei takista rändlasi piiri ületamisel, tulgu nad Süüriast, Afganistanist või Iraanist.

Ankara on mitu korda hoiatanud, et ei tule toime uue põgenikelainega, sest Türgis on juba praegu 3,6 kuni 3,7 miljonit migranti. Mullu ähvardas Türgi president Recep Tayyip Erdoğan avada Süüria pagulastele pääsu Euroopasse, kui talle ei anta  nende majutamiseks rahvusvahelist abi.

3 commentsOn Türgi ähvardab lõpetada Süüria põgenike Euroopasse liikumise takistamise

 • Avatar

  @ANNE – uuri palun ajalugu mis asi oli MOSSEXIT ja mis sellega kaasnes.
  Moodsas Euroopa kontekstis saad kohe kael sellised süüdistused, et lobisemine MOSSEXITI teemal tundub lastelauluke.
  Vihjeks: https://www.realhistorychannel.org/myth-of-spanish-inquisition

 • Avatar

  Türklane valetab nii, et suu suitseb – pole nad kunagi midagi takistanud – peale sõnade ja sõnades.
  Küll me nad Viini all jälle kätte saame ja koha kätte näitame.
  Ei ole Erdogani asi Süürias “kord luua” – eriti veel kui tal valitsuse kutset pole.
  Hetkel lahendab ta lihtsalt Türgi kurdide probleemi – Süüria oli kohta kus need said rahulikult oma asju ajada.
  Erdoganile ja tema selja taga olevatele see aga ei meeldinud sest kurdide asustusaladel on suured nafta väljad – mida nood ka servast OMAKASUKS kasutavad.
  Teiseks on kurdide aladel palju muid maavarasi – vaadake geoloogilisi kaarte – kes veel oskab neid lugeda.
  Ja see ongi põhjuseks – kui Erdogan “kurdide kaitse” sildi all annekteerib need alad siis maavarad on tema taskus ja kurdid ei näe punast krossigi.
  Süüria Assad vähemalt võttis kurdide käest küll makse aga mõistlikes piirides ja raha läks enamuses siiski riigikassase ja riigi panka.
  Ja siit me jõuame servast selleni miks Assad nii paha on – Süüria oli väga madala korruptsiooni indeksiga riik ja riigi pank kuulus Süüria riigile.
  Ehk panga tulud läksid enamuses riigi eelravasse aga Rotchildide klanni selline asjade seis ei rahuldanud ja ässitatigi USA ja NATO Süüriale kallale.
  Muideks – need plaanid pandi paika juba 1992 aasta – uurige kindral Clarki intervjuud – mis riigid lubati kõik “demokraatia rüppe” tuua.

 • Avatar

  Euroopal on aeg taaskord viia läbi MOSSEXIT, nagu 16. sajandil tegi HISPAANIA! PESEME EUROOPA PUHTAKS!
  Mosslemitel on piisavalt territooriumi, kus oma elustiili harrastada ja keegi neis selles EI TAKISTA!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused