Türgi sulgeb massiliselt meediaväljaandeid ja vallandab kindraleid

Maailm,
TURKEY-MILITARY-POLITICS-COUP

Türgi võimud teatasid kolmapäeval 149 kindrali vallandamisest ja veel kümnete meediaväljaannete sulgemisest seoses riigipöördekatsega.

BNS vahendab uudisteagentuuriga AFP vestelnud Türgi ametniku sõnu, mille kohaselt vallandatakse (autult erru saatmine) 87 armeekindralit ja 32 admirali.

Samas anti käsk sulgeda ka kolm uudisteagentuuri, 16 telekanalit, 23 raadiojaama, 45 ajalehte, 15 ajakirja ja 29 kirjastust.

Vastavasisuline määrus avaldati ka riiklikus ajalehes.

Hürriyet Daily Newsi andmetel on praeguseks ametist vabastatud juba peaaegu 1700 sõjaväelast.

Türgi peaminister Binali Yıldırım hoiatas varem päeval, et nurjunud riigipöördega seotud isikute vahistamine ei ole veel lõpule jõudnud ning kinnipidamised jätkuvad. Kolmapäeval andsid Türgi võimud välja muu hulgas ajalehe Zaman 47 endise töötaja vahistamiskäsu.

Pärast 15. juuli riigipöördekatset on vahi alla võetud üle 9000 inimese, keda ootab kohus. Türgi valitsuse ametliku versiooni kohaselt on vandenõutaga USA-s paguluses elav vaimulik Fethullah Gülen.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused