Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Türgi välisminister: Rutte palus, et me ei tuleks Hollandisse enne valimisi

-
13.03.2017
Laadime sisu...

Pühapäeval kirjutas Saksa ajaleht Bild, et Saksamaa välisminister Sigmar Gabriel oli palunud oma Türgi kolleegi, et Türgi lükkaks kampaaniaüritused Hollandis edasi ja ootaks ära 15. märtsil toimuvad Hollandi parlamendi alamkoja valimised.

Põhjuseks toodi asjaolu, et vastasel juhul aitab Türgi Hollandis võimule Geert Wildersi ja Vabaduspartei. Seda uudist on nüüd kinnitanud ka Türgi välisminister Cavusoglu ise. Eile, pühapäeval, Türgi lõunaosas läbiviidud kampaaniaürituse käigus ütles Cavusoglu, et Hollandi peaministri Mark Rutte valitsus oli teda tõepoolest palunud enne 15. märtsi Hollandisse mitte tulla. Seda suures hirmus, et türklaste kampaaniaüritused enne valimisi mängivad kätte suured trumbid Wildersile.

Cavusoglu kommenteeris Hollandi valitsuse palvet, öeldes, et see ei olevat tema probleem. „Oleksid nad mind normaalselt palunud, oleksin ma meelsasti vastu tulnud, aga kui juba enne seda hõigatakse meedias välja: ei, te ei tohi tulla, siis ma loomulikult koostööd ei tee.“

Seega mängis Hollandi peaminister Mark Rutte kõigest poliitilist mängu. Cavusoglule öeldi, et Türgi võib teha oma kampaaniaüritusi pärast 15. märtsi ja sel juhul ei oleks see olnud Hollandile mingi probleem. Rutte on ajanud olukorra teravaks ainult valimisvõidu nimel ja kindlast selgroost ning põhimõttekindlusest on asi siiski kaugel.

Allikas: De Dagelijkse Standaard ( tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: AFP/Scanpix – Mark Rutte