Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poola peaminister Beata Szydło: Euroopa Liidu aluslepinguid on vaja muuta

-
13.09.2016
Poola peaminister Beata Szydło: Euroopa Liidu aluslepinguid on vaja muuta

Poola peaminister Beata Szydło rõhutas teisipäeval kohtumisel Euroopa Ülemkogu alalise eesistuja Donald Tuskiga vajadust põhjalikeks reformideks Euroopa Liidus, pidades silmas ka Suurbritannia otsust EL-ist lahkuda.

Szydło ja Tuski kohtumine Varssavis leidis aset enne reedel EL-i eesistuja Slovakkia korraldatavat ühenduse mitteametlikku tippkohtumist Bratislavas, kus keskseks teemaks on samuti brittide lahkumisotsus.

Szydło ja Tuski kohtumine kestis tunni ning AFP ajakirjaniku sõnul oli nende kehakeel kohtumise järgsel fototseremoonial jäine.

Poola ekspeaminister Tusk soovib enne tippkohtumist saada teada EL-i liikmesriikide seisukohad.

Poola on üks neist Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest, mis soovivad julgeid reforme EL-is, sealhulgas aluseleppe muutmist. Nende hinnangul on EL oma liikmete suhtes autoritaarne ning see oli ka Suurbritannia lahkumise põhjus.

Szydło kõneisik Rafal Bochenek ütles, et Poola peaminister rõhutab Bratislavas vajadust viia EL-is läbi põhjalikud poliitilised ja majandusreformid. “EL peab muutuma, me peame seda reformima,” vahendas Bochenek Szydło sõnu.

“EL-i ametnikud ei tohi reforme blokeerida. Passiivsus, suutmatus kuulata liikmesriikide rahvaste häält, oli Brexiti peapõhjus,” sõnas ta.

Szydło ütles hiljutises usutluses Poola pressiagentuurile (PAP), et EL-i päästmiseks peavad selle liikmed läbi viima reforme ning näitama hirmu asemel üles julgust.

“Me ei karda öelda, et me peame nägema vajadust muuta lepinguid,” sõnas Poola peaminister.

AFPBaltic News Service

FOTO: AFP/Scanpix