Üha ettearvamatumaks muutuv globalist Juncker sai europarlamendi saadikutelt peapesu

Maailm,
Donald Tusk, Jüri Ratas ja Jean-Claude Juncker.
©Eero Vabamägi/Postimees
See pilt ütleb selgelt, kes määravad Jüri Ratase valitsemise ajal suveräänse Eesti poliitikat.

Euroopa Parlamendi erinevatest fraktsioonidest pärit 21 saadikut kutsusid oma teisipäeval avaldatud pöördumises Euroopa Komisjoni presidenti Jean-Claude Junckerit mitte lõhestama lääneriikide ühtsust Vladimir Putinit meelitavate avaldustega.

“Me oleme jahmunud ja mures teie intervjuu pärast, mis ilmus Hollandi ajalehes Trouw 28. aprillil – kolm päeva pärast meie kirja teile,” kirjutasid eurosaadikud. 26. aprillil saatsid 45 Euroopa Parlamendi liiget Junckerile, Euroopa Ülemkogu presidendile Donald Tuskile, liikmesriikide liidritele ning EL-i välispoliitika juhile Federica Mogherinile avaliku kirja, milles kutsuvad üles Euroopa Liitu tihendama koostööd Ameerika Ühendriikidega Vene-vastaste sanktsioonide tugevdamisel ja edasiseks koordineerimiseks, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Isegi kui seda intervjuud vaadelda kui teie isikliku positsiooni väljendust, ei saa te ilmselgelt heita kõrvale oma staatust Euroopa Komisjoni presidendina, kes peab esindama kõiki riike ja regioone, sealhulgas ka EL-i idaosa, mis on otseselt Venemaa vaenuliku tegevuse mõjuväljas,” rõhutasid saadikud.

Juncker ütles intervjuus Trouwile, et peab Venemaa presidenti Vladimir Putinit “oma sõbraks” ning avaldas arvamust, et ilma Moskvata mingit Euroopa julgeolekuagendat olla ei saa ja Euroopa kontaktid Venemaaga tuleb taastada.

“Härra Putin ei võta Lääne liidreid kui oma sõpru. Venemaa president näeb Läänt kui oma vastast,” märkisid eurosaadikud oma pöördumises. “Tänased arengud meenutavad meile vajadust õppida 1930. aastate katastroofilistest katsetest rahustada agressorit ja ohjeldada tema isu. Täna peaks olema selge kõigile, kes hoolivad demokraatiast, solidaarsusest ja ühisest julgeolekust, et Euroopa Liidu esmane prioriteet peab olema kaua hooletusse jäetud tugevuse ja ühtsuse taastamine. Ainult siis saame me kohtuda Kremli juhtidega võrdsel alusel,” rõhutasid Euroopa Parlamendi liikmed.

Allakirjutanute seas on europarlamendi suurima, Euroopa Rahvapartei (EPP) fraktsiooni, aga ka Euroopa Konservatiivide ja Reformistide (ECR) fraktsiooni ja liberaalide (ALDE) saadikud. Eesti saadikutest oli pöördumisega ühinenud Isamaa ja Res Publica Liidu liige Tunne Kelam, kes kuulub EPP fraktsiooni.

Juncker sai kõva kriitikat ka osalemise eest ühe inimvaenulikuma ideoloogia rajaja Karl Marxi 200. sünniaastapäeva tähistamisel Trieris möödunud nädalavahetusel, kus ta õigustas Marxi filosoofiat.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused