Ühe „tagakiusatud“ vähemuse tegelik agressiivne pale: vastuolijad lihtsalt kõrvaldatakse

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Perekeskne Chick-fil-A langes homoagenda rünnaku ohvriks.

Ameerika pererestoranide kett Chick-fil-A on sunnitud sulgema LGBT kogukonna võimsa lobitöö tulemusena oma esimese restorani Suurbritannias.

Chick-fil-A on tuntud kristliku eetika ja konservatiivse maailmavaate toetamise poolest. USAs kuulub ketti 2400 restorani, kuid esimene Suurbritannias avatud restoran Readingis peab kuue kuu pärast uksed sulgema.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimelt ei ole Readingi Oracle’i kaubanduskeskus nõus pikendama nende esialgu kuueks kuuks sõlmitud rendilepingut ja seda vaid nädal peale restorani avamist. BBC vahendab, et Oracle’i sõnul on nii väidetavalt „õige“, kuid sulgemise taga on ilmselt Readingi homolobistide grupp Reading Pride, mille liikmetele ei meeldi, et Chick-fil-A on teinud annetusi kristlikele heategevusühendustele Salvation Army ja teised. Readingi homolobistide arvates on tegemist LGBTQ-vastaste heategevusühendustega.

2011. aastal tekitasid parajat furoori Chick-fil-A juhi avalik ütlus, et  abielu on vaid mehe ja naise vaheline liit ning et seetõttu ei ole ta nõus toetama samasooliste abielu legaliseerimisega tegelevaid liikumisi. BBCle antud intervjuus teatas ettevõtte juht, et praegu on ettevõtte toetus suunatud peamiselt noortele ja haridusele ning nad ei ole kunagi soovinud tegeleda sotsiaalsete või poliitiliste agendade edendamisega.

Readingi kaubanduskeskus otsustas siiski, et ei pikenda restoraniga lepingut. „Me oleme alati avatud uutele ettevõtmistele oma klientide jaoks… kuid antud juhul otsustasime siiski, et on õige lubada Chick-fil-A tegutsemist vaid esialgselt kokku lepitud kuue kuu jooksul ning mitte pikendada lepingut.“

Reading Pride ühenduse „Get the Cluck Out“ (Ajage loksuv kana välja) nimelist protestiüritust toetasid ka kohalikud vasakäärmuslased leiboristide parteist, kellest osa on ka LGBTQ gruppi toetajad.

Suurbritannia vasakpoolne leiboristide partei on muutunud viimasel ajal USA ja eriti Ameerika konservatiivide suhtes väga vaenulikuks. Partei juht Jeremy Corbyn nimetab end moodsaks imperialismivastaseks, tegeleb USA, aga eriti Iisraeli vastaste agitatsioonidega ning kiidab kommuniste nagu Fidel Castro ja Hugo Chavez.

Allikad: BBC, Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused