Uimastite müük ja tarbimine on Euroopa Liidus tõusuteel, probleem imbub praktiliselt kogu ühiskonda

Maailm,
- Updated
©AP/Scanpix
USA-s Lõuna-Dakota osariigis konfiskeeritud uimastid.

Igal aastal teenivad narkootikumide müümisega tegelevad kuritegelikud grupeeringud Euroopa Liidus umbes 30 miljardit eurot. Seda kinnitab ulatuslik, kolme aasta jooksul läbi viidud Europoli ja Euroopa Narkootikumide ja Narkomaania Seirekeskuse (EMCDDA)  uuring.

Raporti kohaselt tegutseb Euroopa Liidu siseselt umbes 5000 kriminaalset organisatsiooni ja enam kui üks kolmandik neist on narkoäriga seotud grupeeringud. Lisaks tegelevad narkoärikad sageli ka teistlaadi kuritegudega nagu näiteks inimkaubandusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Müüdavad narkootikumid – enamasti kanep, kokaiin, heroiin ja sünteetilised ained – on viimaste aastate jooksul muutunud üha kangemaks, hinnad ei ole aga viimase kümne aasta jooksul pea üldse tõusnud. Seda ilmselt põhjusel, et narkoturul on üha rohkem müüjaid.

Uuringu järgi toodetakse praegu Lõuna-Ameerikas kokaiini ja Afganistanis heroiini rohkem kui kunagi varem. Kuid ka kanepit ja sünteetilisi narkootikume pole Euroopas kunagi nii palju müüdud. EL on andmete kohaselt maailma number üks sünteetiliste ainete (nagu MDMA ja amfetamiin) tarnija.

Raporti kohaselt on kanep (marihuaana ja hašiš) EL-is endiselt kõige populaarsemad narkootikumid. Hinnanguliselt on 512 miljonist EL-i elanikust 25 miljonit tarvitanud vähemalt korra elus kanepit.

Heroiin ja sellega sarnased opiaadid on tervisele kõige kahjulikumad. Heroiini müük tõi kriminaalidele 2017. aastal sisse umbes 7,4 miljardit eurot. Afganistanist ja Pakistanist tuuakse heroiini EL-i enamasti Türgi kaudu ja peamiselt juhivadki heroiiniäri EL-is türklaste kriminaalsed grupeeringud.

Kokaiini kasutamine on EL-is tõusuteel ja raporti järgi tarbib kokaiini umbes 4 miljonit eurooplast. Suur osa kokaiinist jõuab EL-i Antwerpeni sadama kaudu.

Sünteetiliste ainete äri on samuti elavnemas. Erinevus kokaiiniga on aga see, et sünteetilisi narkootikume valmistatakse enamasti peidetud laborites Belgias ja Hollandis, kust Hollandi kriminaalsed rühmitused neid kogu maailmas levitavad.

Europol hoiatab ka selle eest, et üha suuremaks muutub oht narkomaffia imbumisest ametkondadesse ja sellega seotud korruptsioonist.

Allikas: De Standaard

One commentOn Uimastite müük ja tarbimine on Euroopa Liidus tõusuteel, probleem imbub praktiliselt kogu ühiskonda

  • Avatar

    Uuring näitab, et uimastite tarbimine in tõusuteel, aga miks mitte ükski uuring ei räägi sellest, et miks? Miks on nii, et maailmas uimastite tarbimine iga aastaga hüppeliselt kasvab?
    Ilmselt osalt asi selles, et ülemaailmne stress on tõusnud nii kõrgeks, et inimesed leiavad stressist vabanemiseks erinevad teed, ka uimastid. Maailm liigub tavainimese jaoks liiga kiiresti. Ärihaid on elamise muutnud nii keeruliseks ja kalliks, et sellest rattas jooksust väsivad enamus inimesi ära ja otsitaksegi leevendust/ergutust keemilistest ühenditest.
    Üheks põhjuseks on ka kindlasti olukord kus farmaatsia võib kogu uimasti ampluaad tarbijatele müüa, aga ükskõik kes on väljaspool süsteemi seda teha ei või. Tuleks hakata tegelema põhjuste, mitte tagajärgedega.
    Samuti oleks aeg absurdsed karmid inimeste karistamised lõpetada- Eesti on liiga väike riik selleks, et rumalustega tegeleda ja kaasmaallasi vanglad punni täis lüüa.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused