Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina Bidenile: „Kui pommitamine on juba alanud, siis ei vaja me enam teie sanktsioone!”

-
23.02.2022
Ukraina sõdurid vajavad selget toetust, mitte läänelikku poliitkorrektset sõnavahtu. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Venemaa presidendi Vladimir Putini otsus saata Ukrainasse veel rohkem vägesid ei too endaga kaasa ettevalmistatud sanktsioonide kehtestamist USA ja Euroopa liitlaste poolt, teatas Valge Maja esmaspäeval. Valge Maja kõneisik selgitas esmaspäeval ajakirjanikele Joe Bideni otsust ja ütles, et Venemaa vägede viimine Donbassi ei kujuta endast mingit uut sammu. „Venemaa väed on olnud Donbassi regioonis juba viimased kaheksa aastat,“ ütles kõneisik.

Putini poliitmängud on seadnud Bideni ja tema administratsiooni keerulisse olukorda, kuna Biden on varem korduvalt öelnud, et suure hulga vägede viimist Ukrainasse nähakse invasioonina. Esmaspäeval kirjutas Biden alla korraldusele, millega piiratakse majandustegevust iseseisvuse väljakuulutanud Donetski ja Luganski regioonides. Valge Maja pressisekretär Jen Psaki selgitas esmaspäeva õhtul, et Bideni korraldus ei kujuta endast suuremate sanktsioonide kehtestamist, millega Venemaad Ukrainasse sissetungimise korral on ähvardatud. „Täpsustuseks: need meetmed on täiendavad ega ole seotud kiirete ja karmide sanktsioonidega, mida oleme ette valmistanud koostöös oma liitlaste ja partneritega juhuks, kui Venemaa peaks jätkama Ukraina invasiooniga,“ kirjutas Psaki oma avalduses.

Biden on ka varem jätnud lahtiseks võimaluse, et on nõus Venemaa n-ö vähese sõjalise aktiivsusega Ukrainas. Meenutagem kasvõi üht Bideni jaanuarikuist pressikonverentsi, kus ta mainis, et Venemaa „väike sissetung“ Ukrainasse ei pruugi kutsuda esile tõsist reaktsiooni. Seistes silmitsi võimalusega, et Biden võibki kiita heaks Putini sissetungi Ukrainasse, teatas Biden ajakirjanikele, et „suured riigid ei blufi“. Valge Maja püüdis Bideni väljaütlemist kiiruga siluda: „Juhul kui Venemaa sõjavägi ületab Ukraina piiri, siis on tegemist uue invasiooniga, millele vastatakse USA ja liitlaste poolt kiiresti, karmilt ja ühiselt,“ ütles Jen Psaki.

Paraku jätkas Biden oma ebamäärase retoorikaga ning jättis endiselt lahtiseks, milline olukord siis täpsemalt ikkagi toob kaasa sanktsioonide kehtestamise. „Kui üle Ukraina piiri liigub ükskõik milline Venemaa üksus, siis on tegemist sissetungiga,“ selgitas Biden lõpuks.

Bideni kõhklev retoorika sanktsioonide kehtestamise osas ja tema pidev jutt sellest, kuidas Venemaa tungib Ukrainasse, on tekitanud pahameelt Ukraina liidrite hulgas, eriti on see häirinud Ukraina presidenti Volodõmõr Zelenskit. „Me ei vaja teie sanktsioone enam, kui pommitamine on juba alanud ja meie riiki on rünnatud või meil ei ole enam piire või meil ei ole enam toimivat majandust või osa meie riigi aladest on okupeeritud,“ ütles Zelenski Müncheni julgeoleku konverentsil. „Milleks meil neid sanktsioone siis veel vaja läheb?“

Krimmi okupeerimine ja sõda Donbassi regioonis sai alguse 2014. aastal, mil USA presidendiks oli Barack Obama ning asepresidendiks Joe Biden. Zelenski ja Biden vestlesid esmaspäeval, mil Valge Maja küll mõistis Putini tegevuse hukka, kuid viitas, et sanktsioonid kehtestatakse ainult Putini järgmiste sammude korral. „President Biden kordas, et USA reageerib kiirelt ja otsustavalt tihedas koostöös oma liitlaste ja partneritega Venemaa edasisele agressioonile Ukraina vastu,“ teatas Valge Maja.

Allikas: Breitbart