Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina hoiatab, et ei luba oma territooriumile uut rändemarsruuti luua

-
19.11.2021
Rahvaste rände tõttu ei ehita maailm enam sildu, vaid seinu. Leedu ja Valgevene piiril.
© Scanpix

Kuna Ukrainal on piir nii Poola kui mitme teise Euroopa Liidu riigiga, siis kardab Kiiev, et migrandid hakkavad sealtkaudu edasi pürgima.

Ukraina hoiatas reedel Euroopa Liitu pääsemise lootuses Valgevenesse kogunenud migrante, et ärgu üritagugi üle piiri Ukrainasse tulla, sest nad tõrjutakse igatahes tagasi.

Tuhanded migrandid on juba kuid püüdunud pääseda Valgevenest EL-i, kuid Poola piirivalve on nad tagasi saatnud ja neid ei ole lastud ka üle Läti ja Leedu piiri.

Ukraina, kel on piiri nii Valgevene kui Poolaga, kardab nüüd, et meeleheitel migrandid võivad üritada jõuda EL-i riikidesse tema territooriumi kaudu.

“Kui piirivalvurite ja korrakaitseamentike elu ja tervis peaks ohtu sattuma, kasutame kaitseks kõiki seadusega lubatud vahendeid, ka tulirelvi,” ütles siseminister Denõss Monastõrski.

Poola tõrjus nädala algul piiritõketest läbi tungida püüdud migrante pisargaasi ja veekahuritega.

EL süüdistab Valgevene presidenti Aleksander Lukašenkot rändelaine tahtlikus tekitamises, et maksta kätte talle 2020. aasta valitsusvastaste meeleavalduste julma mahasurumise tõttu kehtestatud sanktsioonide eest.

Mõned riigid nagu Poola ja Ukraina on veendunud, et Lukašenko taga on Moskva.

Monastõrski ütles reedel, et Venemaa võib suunata kriisi Valgevene-Ukraina piirile.

“Me ei välista võimalust, et Venemaa otsustab saata sihilikult suure hulga migrante läbi Valgevene meie piirile,” ütles siseminister parlamendis.

“Valmistume selliseks olukorraks süstemaatiliselt ja põhjalikult,” lisas ta ja kinnitas, et olukord Valgevene piiril on kontrolli all.

Ukraina teatas eelmisel nädalal tuhandete piirivalvurite ja julgeolekutöötajate paigutamisest Valgevene piirile, et võimalikuks kriisiks valmis olla. (BNS)