Ukraina Intermariumi algatusgrupp: “ei” majanduslikule väljarändele, “jah” piirkondlikule koostööle!

Maailm,
- Updated
©Intermarium
Eesti ja Ukraina rahvuslased on ühte meelt!

Ukraina rahvuslaste partei Rahvuskorpus ja nendega seotud Intermariumi algatusgrupp on teinud avalduse, kus seistakse vastu Eesti ukrainlaste EKRE-vaenulikkusele ja selgitatakse, kuidas massiline väljaränne on suur oht Ukrainale.

Intermariumi grupp hoiatab, et Eesti Ukraina kogukond kavatseb ühineda teiste rahvusvähemustega ametlikus vastuseisus EKRE-le. “Kui nad on Ukraina tööliste vastu, siis nad on ka meie vastu,” kaebavad ukrainlased. “Kui see teave osutub tõeks, tahaksime julgustada oma kaasmaalasi hoiduma kiiretest süüdistustest, vaid tegema koostööd Intermariumi grupiga, töötamaks kõigi kogukondadega välja ühtset suhtumist poliitilisse hetkeseisu Eestis,” märgib Intermarium.

Grupp selgitab, et massilise sisserände ohtudest rääkiv EKRE ei õhuta sellega mingit rahvustevahelist vaenu, sealhulgas ka ukraina vähemuse vastu. EKRE-l on põhjalikum nägemus piirkondlikust koostööst, mis ei piirdu pelgalt võõrtöötajate vahetamisega, kõige vähem aga ühepoolse massilise ja kontrollimatu majandusliku sisserändega. Seda visiooni jagab ka Rahvusliku Korpuse juhi Andriy Biletskiy poolt loodud Intermarium Support Group.

“Täna on Ukrainas tööjõu väljarände probleem jõudnud kriitilisse punkti, mis ohustab riigi kogu tootmispotentsiaali. Ekspertide avaldused majandusliku väljarände positiivse rolli kohta, mis “toob Ukrainasse raha”, ei vasta ühelegi kriitikale. Juba praegu on tavaks naljatada, et Ukraina president Petro Porošenko on loonud 2 miljonit töökohta Poolas. Me kaotame oma tööjõu, spetsialistid ja teadlased, mis viib Ukraina teadusliku ja tehnilise potentsiaali vähenemiseni, samuti spetsialistide tööle asumisele vähese kvalifikatsiooniga töökohtadele. Rääkimata Ukraina elanikkonna arvukuse tegelikust langusest,” märgib Intermariumi grupp.

Igal aastal lahkub oma kodumaalt välismaale 2-6 miljonit ukrainlast. Mõned neist rändavad välja ebaseaduslikult, tekitades sihtriikide jaoks probleeme ja põhjustades poliitilisi pingeid Ukrainaga. Need inimesed on võõrsil sageli kohalike tööandjate diskrimineerimise ja ekspluateerimise ohvrid, samas kui nende perekonnad, kes jäävad Ukrainasse, kannatavad vanemliku hoolduse puudumise ja perekondlike väärtuste hävimise all. Vaid 3,6% väljarändajatest loovad välismaal oma ettevõtteid, samas kui enamus jääb palgatööjõuks elu lõpuni, ilma et nad saaksid välismaist kodakondsust. Seepärast on praeguse majanduskriisi tingimustes rahvusliku tööjõu säilitamine ja laiendamine Intermariumi tugirühma põhieesmärk.

Vastutasuks aitab Intermarium Support Group ühendada Kesk- ja Ida-Euroopa riikide rahvuslikke huve kogu piirkonna üldise konkurentsivõime kasvuga. Intermariumi tugirühma eesmärgiks on lõpetada selle piirkonna käsitlemine vaid tooraine pakkujana, arenenud riikide kaupade turu ja odava tööjõu allikana; selle asemel tuleb Ukraina majandus ümber kujundada kõrgtehnoloogilisele teadusliku alusega tööstusele, luues piirkondlikud uurimiskeskused ja eksperimentaalsed alad, mis toovad kaasa Ukraina ja kogu piirkonna uuendusliku läbimurde hariduses ja teadustegevuses parima kvalifikatsiooniga spetsialistide baasil. Selleks on vaja saavutada ka Ukraina diplomite tunnustamine piirkonna riikides.

Alternatiiviks madala kvalifikatsiooniga töökohtadele välismaal on töökohtade loomine piirkonna ühistes tootmistsüklites. Tänu sellele algatusele saab Ukraina tööstus omale kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistid, kes saavad ka oma kodumaal täielikud sotsiaalse garantiid. Ülemaailmsel tasandil võtab Intermarium nende sammudega ette piirkonna lülitamise rahvusvahelistesse struktuuridesse.

Need on ideed, milles on EKRE ja Rahvuskorpus ühel meelel ja sellest visioonist on inspireeritud kogu Intermarium Support Groupi tegevus.

Allikas: Intermarium, FB

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused