Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina õigeusu preester puhastas pärast geiparaadi Odessa Seaside Boulevardi pühitsetud veega

-
21.08.2018
Preester õnnistab pärast geiparaadi uuesti kuulsat kunstitänavat.
© Odessa Media

Ukraina õigeusu kiriku preester käis pärast LGBT Pride paraadi läbi Odessa kesklinna, taaspühitsedes tänavaid püha veega, teatab Odessa Media.

Odessa piiskopkonna lähetusosakonna juhataja Oleg Mokryak kõndis koos koguduse rahvaga mööda Seaside Boulevardi ning õnnistas tänavat, mälestisi ja inimesi. Tema sõnul oli see pärast seksuaalse kuritarvitamise paraadi vajalik.

“Odessa Pride 2018” paraad oli osa suuremast kolmepäevasest üritusest. Paraadi ajal protesteerisid selle vastu aktiivselt traditsiooniliste Ukraina pereväärtuste toetajad, kes kandsid märke “Kõik koos perega” ja lippe koos Kristuse ikoonidega.

Ukraina parlamendi heakskiidu saanud eelnõu kohaselt muutub Ukraina õigeusukirik Moskvast sõltumatuks, et vähendada nii Venemaa sekkumist riigi siseasjadesse, kirjutas Postimees tänavu 18. aprillil. Hoolimata alluvusest on õigeusu kirik olnud traditsiooniliste pereväärtuste toetaja.

Odessa Primorski (Seaside) Boulevard on mereäärne puistee, mis on ühtlasi ka vabaõhumuuseum ja kuulsa Odessa kunstimaailma üks meelispaiku.  Primorsky Boulevard algab vana börsihoonega, mis on üks linna ilusamaid vaatamisväärsusi, ja lõpeb Vorontsovi palee suurepärase arhitektuurilise ansambliga.

Varasematel aastatel on geiparaad Odessas keelatud olnud, kuid nüüd on Läände pürgiv Ukraina neid lubanud, mis aga tekitab tugevalt perekeskses riigis suuri pingeid.