Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina president on hädas korruptsiooniga: sõjaväeteenistuse ealised lähevad raha eest välismaale

-
01.09.2023
Vladimir Zelenskõi
© Scanpix

Ukraina president Zelenskõi sõdib peale Venemaa ka korruptsiooniga, kirjutab Postimees. Ta võttis riiklikus julgeolekunõukogus ette andmed, mille järgi sõjaväekohustusest libapõhjustega vabastamine on hüppeliselt suurenenud.

Äsjases videopöördumises Ukraina rahva poole märkis Ukraina riigipea, et on näiteid piirkondadest, kus arstlikel kaalutlustel teenimiskohustusest vabastamine on võrreldes mulluse veebruariga suisa kümnekordistunud.

„On täiesti selge, missuguste otsustega on siin tegemist. Korruptiivsete otsustega,“ lausus Zelenskõi. Tema sõnul paljastas uurimine, et eri liiki ametnikele makstakse altkäemakse, mis jäävad 3000 ja 15 000 dollari vahele. Eraldi pööratakse tähelepanu neile sõjaväeteenistuse ealistele, kes on välismaale läinud. Möödunud kuul lasi Zelenskõi lahti kõigi oblastite värbamiskeskuste pealikud. Algatatud on üle saja kriminaalasja.

Postimees: “Korruptsioon nõuab tõenäoliselt ka Ukraina kaitseministri Oleksi Reznikovi pead. Mitte et teda ennast korruptsioonis süüdistataks, aga tema juhitav ministeerium on seotud juba mitme sekeldusega.

Kuigi Ukrainat on alati korruptiivseks riigiks peetud, muutus selle mainimine sõja alguses tabuks.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on alati olnud seda meelt, et me saame Ukrainat selles sõjas aidata kõige paremini sellega, kui ei võta vastu rindeeas mehi, sest nad peavad aitama oma riiki kodumaal nii nagu oli Ukraina president vastava määruse ka kinnitanud.

 

Allikas: Postimees