Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina rindesõdur on keskealine. Riik vajab noori mehi koju kodumaa eest sõdima

05.11.2023
Ukraina kaitsjad.
© Scanpix

Ukrainas on keskmine sõdur praeguseks 43-aastane. Tegemist on armee värbamissüsteemis valitseva korruptsiooni otsese tagajärjega, samuti mõjutab olukorda üha suurenev hukkunute arv rindel.

Üks president Zelenskõile lähedal seisev isik tunnistas, et väekoosseisus teenivad isikud on praegu peamiselt keskealised mehed, kes ei ole just kõige parema tervise juures. Ta lisas, et „see on Ukraina, mitte Skandinaavia“.

Üha rohkem reservi kuuluvaid mehi väldib teenistusse sattumist, kas siis altkäemaksu makstes või ostetud tervisetõendi abil. Selle tõsiasja ilmsikstulekul vallandas president Zelenskõi augusti terve hulga ametnikke. Paraku ei aidanud see suurt kaasa olukorra parandamisele ja allika sõnul on värbamine praktiliselt täielikult toppama jäänud.

Mis veelgi hullem, Ukraina sõjavägi on kaotanud sõjaväljal juba üle saja tuhande mehe; USA hinnangul on langenud umbes 70 000 sõdurit ja haavata on saanud ligi 120 000.

Üks teine Zelenskõi abi tunnistas, et armee suurim probleem ei ole enam mitte lahingumoona puudus, vaid relvakäsitlemise oskusega meeste puudus, seda hoolimata sadadest tuhandetest vabatahtlikest, kes end 2022. aasta veebruaris kirja panid. „Paljud arvasid, et panevad end kirja kiirele sõjakäigule ning tähistavad siis kangelaslikku võitu,“ lisas üks Zelenskõi ametnik.

Allikas: The National Pulse