Ukrainlasi motiveerib vastupanule Vene sõdurite julmus

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Ukrainlased jätkavad visa vastupanu. Pilt on illustratiivne.

Julgeolekuekspert Rainer Saks räägib ERR-is Ukraina jõulisest vastupanust Vene agressorile ja selgitab ukrainlaste motiveeritust Vene üksuste käitumisega.

“Neil on motiiv, mida Vene poolel ei ole. Vene sõduritel ei ole motivatsiooni minna surema võitlusesse, milleks nad ei ole mentaalselt valmis, millest nad ei saa aru, aga Ukraina poolel on motiiv väga tugev,” ütleb Saks.

“Pealegi on Vene pool teinud ühe halastamatult ränga vea – ta on pannud toime sellise hulga sõjakuritegusid, et ukrainlastel on nüüd tekkinud sõna otseses mõttes vajadus võidelda lihtsalt oma elu eest. Nad ei saagi teistmoodi. Selles olukorras, kus neil ei ole enam midagi kaotada, ei ole ka Venemaal võimalik neid enam taktikaliselt mitte kuidagi heidutada. Sest ka tuumarelvaga ähvardamine Ukrainat enam ei peata, sest neil lihtsalt sellisel juhul tuleb lihtsalt veel rohkem kaotusi, aga nad võitlevad edasi.”

Kodumaa kaitsmine on alati suurem motivatsioon kui röövretk võõrale maale. Venemaad ennast ootab raske aeg, kui sõjas vägivallast läbi imbunud sõdurid tsiviilellu naasevad ja seal harjumuspäraselt vägivallaga probleeme lahendama hakkavad.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused