Ülemkohtu otsus seab Saksamaa Liitvabariigi legitiimsuse kahtluse alla

Maailm,
- Updated
Keisririigi lipud

Saksamaa kõrgeimas kohtuastmes, Liidu Konstitutsioonikohtus tehti eelmisel nädalal otsus, mille kohaselt Saksamaa Liitvabariik ei ole 1919–1945 eksisteerinud ja 1943–1945 Suur-Saksamaa nime kandnud Saksa Riigi õigusjärglane. Otsuse kohaselt ei lõpetanud Saksa Riik legaalselt kunagi eksisteerimist.

See küsimus tõstatati Saksamaal, kui vasakpoolne partei Die Linke esitas valitsusele arupärimise “Saksa Riigi jätkuva eksisteerimise” kohta. Vasakpoolsete sõnul ei tohi lasta seda fakti ära kasutada “neonatsidel” ja kodanikeliikumistel, kes nõuaks ajalooliste alade, nagu näiteks Venemaa poolt annekteeritud Königsbergi tagastamist Saksamaale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisaks praegustele riigipiiridele võimaldaks see otsus kahtluse alla seada ka liitvabariigi poolt makstavad kompensatsioonid Teises maailmasõjas Saksamaa poolt okupeeritud riikidele.

Saksa Riigil legaalne valitsus praegu puudub, kuna selle viimane seaduslik kantsler Johann Ludwig Schwerin von Krosigk suri 1977. aastal ja president Karl Dönitz 1980. aastal.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused