Ülesköetud pseudomaailm: Soome vihakõnedest Saksamaa põgenikekeskuste ülerahvastatuseni

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Need tegelased on suur probleem, mitte õnnistus.

Teatud poliitilised jõud kasutavad meediat selleks, et kujundada endale sobivat infokeskkonda, jättes seejuures põhjaliku analüüsi tegemata ja seda selgitamata.

“Vihakõnest on saanud Soomes niivõrd tõsine probleem, et see nõuab tegutsemist riiklikul tasandil, tõdes vihakõne väljajuurimiseks loodud komisjon täna avaldatud raportis,” vahendab Postimees.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uudis väidab seega, et Soomes on inimesed muutunud sallimatumaks ja vihasemaks ega vali enam sõnu. Aga tegelikult on loo taga kaks rääkimata fakti. Esiteks, Soomes on massiimmigratsioon teinud vastuolud ühiskonnas nii suureks, et täiesti erinevate kultuuride kokkupuutes hakkavadki konfliktid sagenema.

Teine moment on sama oluline: vasakliberaalne maailm kruvib lihtsalt sõnavabadust veelgi rohkem kokku – ehk siis pole inimesed mitte vihasemad, vaid viha nähakse üha lihtsamates ja rohkemates nähtustes. Suurbritannias võetakse vihakõnena juba ka sõnatut hoiakut – näoilmet ja kehakeelt. Kui vihakõnet juba lausa selles nähakse, et sa vähemuse esindajale ei naerata, siis ongi ka vihakõnesid rohkem!

Veel üks uudis Postimehes räägib: “Ülerahvastatus, räpasus, enesetapukatsed: migrandid kurdavad elutingimuste üle Saksa põgenikekeskuses.” Uudise toon on selline – aidake ometi õnnetuid!

Aga vaadata võib ju ka teisiti ja mõistlikumalt: Euroopa on migrantidest üleküllastunud, ta ei suuda enam neile isegi minimaalseid elutingimusi pakkuda ja massiimmigratsioon tuleb lihtsalt lõpetada.

Euroopa on ammugi minetanud migratsioonist saadava kasuteguri ja sellest on saanud ühiskondi majanduslikult, poliitiliselt ja moraalselt kurnav nähtus. Migrandid ei anna Euroopale enam midagi, vaid toovad kaasa oma probleemid, mille eest nad põgenesid – alustada tuleb kodumaast ja neil endil. Kui arenenud maailm võtab migrantide valud endale üle, siis lämbub ta neisse ja valutama jääb terve Maa.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused