Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Umbes 2500 migranti jooksis Melillas Hispaania piirile tormi

-
02.03.2022
Aafriklased vist kardavad, et kui Euroopa saab ukrainlasi täis, siis ei jätku neile enam ruumi.
© Scanpix

Euroopasse on jõudmas sajad tuhanded Ukraina sõjapõgenikud, kuid ka Aafrika majanduspõgenikud jätkavad hoogsat rännet, kuigi nüüd võib nende vastuvõtt märgatavalt jahedamaks muutuda, sest noored elujõus mehed ei vaja sama abi, mida sõjast tulevad naised-lapsed.

Umbes 2500 migranti jooksis kolmapäeval tormi Hispaania Melilla enklaavi Marokost eraldavale piirtarale ning 500-l õnnestus üle pääseda. Tegemist on viimaste aastate suurima ületulekuga.

Migrandid tõmbasid end konksude abil üle plangu, mis eraldab väikest Hispaaniale kuuluvat ala Marokost, ütles Hispaania võimude kohalik esindaja. Politseinikke pilluti kividega.

“Migrandid saavutasid suure vägivallaga ülekaalu Maroko julgeolekujõududest, kes püüdsid takistada neid tarani jõudmast,” lisati avalduses.

Kolm Hispaania politseinikku sai kergelt viga ja ka kolmele migrandile tuli arstiabi anda.

Ligikaudu 2500 migranti Sahara-tagusest Aafrikast ründas piiri kella 9.30 paiku, kuid Hispaania julgeolekujõududel õnnestus enamik neist kahjutuks teha. Üle piiri pääses vaid 500 inimest.

Melilla ja samuti Hispaaniale kuuluv Ceuta enklaav on ainsad kohad, kus Euroopa Liidul on maapiir Aafrikaga. Sestap eelistatakse neid Euroopasse pääsemiseks ning üritatakse ronida üle tara või ujuda piki rannikut kohale.

2021. aasta mais tabas Hispaaniat ootamatult olukord, kus üle 10 000 inimese ujus või sõitis väikeste täispuhutavate paatidega Aafrikast Ceutasse, ilma et Maroko piirivalve oleks teinud midagi nende takistamiseks. Juhtum põhjustas Madridi ja Rabari vahel diplomaatilise kriisi. (AFP – BNS)