Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ungari annab seadustepaketiga “Stop Soros”valusa hoobi illegaalse immigratsiooni käsilastele

-
04.06.2018
George Soros sirutab oma kombitsad rahvusriikide suunas.
© UU

Ungari valitsus on saanud valmis seaduseelnõude paketi „Stop Soros“, mis näeb ette reaalseid karistusi illegaalset immigratsiooni toetavatele mittetulundusühingutele ja aktivistidele.

Ungari peaminister Victor Orban on korduvalt vihjanud sellele, et üks massilise migratsiooni orkestrante on miljardär George Soros, kes on tegelenud lobitööga Euroopa Liidu avatud piiride poliitika kasuks ja rahastanud organisatsioone, mis smugeldavad Euroopasse illegaalseid migrante.

Ungari valitsuse kõneisik Zoltán Kovácsi sõnul aitab uus seaduseelnõude pakett suhtuda veelgi karmimalt illegaalsesse immigratsiooni, mis kujutab endast suurt ohtu Ungari turvalisusele ja julgeolekule. „Kõigi illegaalse migratsiooni õhutamise või abistamisega seotud isikute tegevust käsitletakse kriminaalkuriteona,“ ütles Kovács.

Uue seaduseelnõude paketiga muutub kuriteoks asüülistaatuse andmine illegaalsele immigrandile või residendi õiguste andmine illegaalselt Ungarisse saabunud isikule ja selle eest võib määrata kuni 90-päevase reaalse vanglakaristuse.

„Sedalaadi seaduste pidev rikkumine, illegaalse immigratsiooni rahaline toetamine või illegaalsele immigratsioonile kaasa aitamine raha eest on kuritegu, mille eest on võimalik määrata kuni aastane vanglakaristus,“ lisas Kovács. Näitena nimetas ta veel ka illegaalset migratsiooni toetava infomaterjali trükkimist ja levitamist.

Uus seadus võimaldaks kohtutel saata igaveseks maalt välja välismaalased, kes on seotud inimkaubandusega, illegaalse piiriületusega, piiritarade lõhkumisega või piiritara ehituse takistamisega ja illegaalsele immigratsioonile kaasa aitamisega.

Kovács loodab, et seaduseelnõude pakett saab parlamendi heakskiidu 20. juunil. Ühtlasi peaks see tema sõnul andma veel kord väga selge signaali, et migratsiooni üle otsustab eranditult rahvusparlament ning et tegemist on riigi suveräänsuse küsimusega.

Ungari esitab sellega väga otsese väljakutse Euroopa Liidule, kes on üritanud survestada liikmesriike võtma vastu immigrante kvootide alusel.

Allikas: Breitbart

Refereeris Tiin van Doorslaer