Ungari ei võta vaatamata kohtuotsusele sundpagulasi sisse

Maailm,
- Updated
Ungari peaminister Viktor Orban.
©AFP / ATTILA KISBENEDEK
Ungari peaminister Viktor Orban. on üks mõjukamaid immigratsioonivastaseid poliitikuid Euroopa Liidus.

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles reedel, et valitsus austab Euroopa Liidu kõrgeima kohtu otsust lükata tagasi kaebused asüülitaotlejate kohustusliku ümberpaigutamise kohta, kuid jätkab võitlust selle vastu.

“Ungari on Euroopa Liidu liige, nii et ühenduse leppeid tuleb austada ja kohtuotsuseid tunnustada,” tõdes peaminister raadiousutluses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Aga see ei anna põhjust muuta immigratsioonipoliitikat, mis lükkab migrandid tagasi,” lisas ta.

“Kohtuotsus ei kohusta Ungarit millekski,” märkis Orbán ja juhtis tähelepanu asjaolule, et otsus puudutas üksnes seda, kas EL-il on seaduslik õigus riikidele põgenikekvoote määrata.

“Tegelik lahing alles algab,” sõnas peaminister.

Euroopa Kohus lükkas kolmapäeval tagasi Ungari ja Slovakkia kaebuse kvoodisüsteemi vastu, millega EL püüab jagada 160 000 Süüriast ja teistest riikidest pärit varjupaigataotlejat ja pagulast EL-i liikmesriikide vahel.

Kvoodis lepiti kokku 2015. aastal, kui Euroopa rannikule, peamiselt Kreekasse ja Itaaliasse saabus üle miljoni migrandi ja põgeniku.

Viimastel andmetel on Itaaliast ja Kreekast ümber paigutatud alla 28 000 migrandi.

AFPBNS-UU

FOTO: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused