Ungari: iga päev, mil me Brüsselilt vaktsiini ootame, kaotame saja ungarlase elu

Maailm,
Hiina vaktsiini mahalaadimine Budapesti lennuväljal. (Foto: Scanpix)

Ungari ei oota Brüsseli jõuetuid ühisettevõtmisi, vaid tegutseb igal rindel, tagamaks oma rahva vaktsineerimist koroonaviiruse vastu.

Ungarist sai teisipäeval esimene Euroopa Liidu riik, kes sai Hiinalt Sinopharmi koroonavaktsiini, kui esimene saadetis 550 000 doosiga valitsuse teatel kohale jõudis.

Vaktsiin, millest piisab 275 000 inimese kaitsesüstideks, toodi kohale Ungari lennukiga, mis asus Hiinasse teele esmaspäeval ja naasis laadungiga teisipäeva keskpäeval.

Peaminister Viktor Orbáni valitsus on teatanud, et kokku telliti viis miljonit Sinopharmi vaktsiiniannust.

Ungari ravimiamet on Sinopharmi vaktsiinile kasutusloa andnud, kuid rohelise tule peab andma ka riiklik rahvatervise keskus NNK.

Samuti on Ungari ainsana EL-s juba kasutusele võtnud Venemaa vaktsiini Sputnik V. Vene vaktsiini kasutamist on võimalikuks pidanud ka Eesti peaminister Kaja Kallas.

Peaminister Orbán, kes tihti Euroopa Liitu kritiseerib, on seda nüüd teinud ka vaktsiinide puhul, sest EL-i vaktsiinitarned on aeglased.

“Iga päev, mil me Brüsseli järel ootame, kaotame saja ungarlase elu,” ütles ta reedel.

Ungari ei oodanud ka EL-i ühtset vaktsineerimise alustamise päeva 27. detsembril 2020, vaid alustas päev varem. (AFP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused