Ungari kavatseb põhiseaduses defineerida mõisted isa, ema ja sugu

Maailm,
Valitsus soovib panna rahvahääletusele küsimuse, kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?

Ungari kavatseb määratleda põhiseaduses mõisted isa, ema ja sugu.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Justiitsminister Judit Varga saatis parlamenti põhiseaduse muutmise eelnõu, millega lisataks põhiseadusse fraas “ema on naine, isa on mees” ja defineeritakse sugu kui see, mis määrati inimesele sünnil.

“Ungari kaitseb laste õigust enda identiteedile vastavalt oma soole,” öeldakse eelnõus. “See tagab hariduse vastavalt väärtustele, mis tuginevad Ungari põhiseaduslikule identiteedile ja kristlikule kultuurile.”

Praegu defineerib riigi põhiseadus abielu kui mehe ja naise vahelise liidu ning “perekonna ja rahva ellujäämise aluse”.

Septembris põhjustas Ungaris vastuolu lasteraamat, kus oli kujutatud homoseksuaalse. Üks poliitik rebis raamatu avalikult tükkideks. Orbán nimetas teost provokatsiooniks ja ütles raadios: “Jätke me lapsed rahule.”

Mais keelati Ungaris soo seaduslik vahetamine.

Orbáni konservatiivse sotsiaalpoliitika seas on ka 2018. aasta määrus, millega keelati ülikoolidel soouuringute õpetamine.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused