Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ungari keeldub kiirest embargost Vene naftale, sest Euroopa Liit pole talle taastefondi makset teinud

-
06.05.2022
Ungari ajab igati iseseisvat poliitikat. Pilt on illustratiivne.
© UU

Lääne meedia üritab kujundada Ungarile ja selle peaministrile Viktor Orbanile Putini liitlase maine, kuigi Ungari on raskustes just seetõttu, et Brüssel pole talle välja maksnud ühiselt laenatud taastefondi osa. Orban selgitab, et Venemaa naftast vabanemine nõuab miljardeid dollareid investeeringuid ja Ungari vajab selleks juurdepääsu EL-i pandeemiafondile.

Ungari peaminister Viktor Orban ütles reedel, et lükkas tagasi Euroopa Liidu (EL) viimase ettepaneku keelustada Venemaa nafta sissevedu ja võrdles seda tuumapommi heitmisega Ungari majanduse pihta, vahendab ERR.

Kolmapäeval välja käidud Euroopa Liidu vene naftaembargo ettepanekus nähti ette erisusi Ungarile ja Slovakkiale. Ungarile ja Slovakkiale anti üks aasta pikendust.

Orbani sõnul vajab Ungari praegu üheaastase viivituse asemel hoopis viieaastast erandit, et Ungari saaks järgida EL-i Vene naftale kehtestatud embargot. Orban lisas, et Venemaa naftast vabanemine nõuab miljardeid dollareid investeeringuid ja Ungari vajab selleks juurdepääsu EL-i pandeemiafondile.

Euroopa Komisjon vastutab bloki 800 miljardi eurose taasterahastu väljamaksete eest, kuid ei ole Ungari 7,2 miljardi eurosele kavale veel rohelist tuld näidanud.

“Meie eesmärk pole vetostada EL-i kehtestatud sanktsioone, vaid tahame teha konstruktiivset koostööd, mis arvestab Ungari huve,” ütles Orban.

Euroopa Liit ei maksa Ungarile välja taastefondi osa, sest leiab, et selles riigis ei peeta kinni Brüsseli arusaamast õigusriigi põhimõtetest.