Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari korraldab referendumi põgenikekvootide üle

-
24.02.2016
Ungari peaminister Viktor Orban. on üks mõjukamaid immigratsioonivastaseid poliitikuid Euroopa Liidus.
© AFP / ATTILA KISBENEDEK

Ungari korraldab rahvahääletuse Euroopa Liidu kohustuslike põgenikekvootide üle, ütles kolmapäeval peaminister Viktor Orbán (fotol), lisades, et Brüsselil ei ole õigust Euroopa kultuurilist ja religioosset identiteeti ümber kirjutada.

“Valitsus usub, et otsustamist kohustusliku ümberpaigutuskvoodi üle ei tohi Ungari parlamendilt ära võtta,” lausus Orbán rahvahääletuse kuupäeva täpsustamata.

“Keegi peale Ungari parlamendi ei saa selle üle otsustada,” märkis ta.

Peaministri sõnul küsitakse valijatelt: “Kas te soovite, et EL kirjutaks ette mitte-Ungari kodanike kohustusliku ümberpaigutamise Ungarisse ilma Ungari parlamendi heakskiiduta?”

“Me ei saa üle rahva pea, vastupidiselt Euroopa inimeste soovidele, langetada otsuseid, mis muudavad tõsiselt nende elu ja tulevaste põlvkondade elu,” lisas ta.

“Kvoot võib ümber kujundada Euroopa kultuurilise ja religioosse identiteedi. Ei Brüsselil ega ühelgi Euroopa organil ei ole volitusi seda teha.”

Orbáni valitsus hääletas mullu septembris vastu EL-i plaanile jagada 160 000 asüülitaotlejat kvoodisüsteemi alusel liikmesmaade vahel, kuid EL kiitis kava siiski heaks.

Detsembris esitas Ungari koos Slovakkiaga kaebuse selle kava suhtes, mille kohaselt peaks Ungari vastu võtma 2300 migranti.

BNS

Foto: AFP