Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari: me ei ole nõus maksma suurriikide valede geopoliitiliste otsuste ja tegevuse eest

-
18.08.2021
Röszke transiitkoridor Ungari ja Serbia vahel, kuhu kogunevad Euroopasse tungivad migrandid.
© Scanpix

Ungari ei kavatse võtta vastu piiramatul arvul migrante Afganistanist, ütles Ungari välis- ja kaubandusministeeriumi riigisekretär Levente Magyar esmaspäeval.

„Kui ameeriklased teatasid oma vägede väljaviimisest, avaldas Ungari valitsus arvamust, et kogu protsess peab toimuma ilma et Afganistanist saaks uuesti rahvusvahelise terrorismi kasvulava ja sellega kaasneks massiline migratsioon,“ ütles Magyar, lisades et kahjuks ei vastanud ameeriklaste operatsioon suurema osa maailma ootustele.

Magyari sõnul ei ole Ungari valitsus nõus sellega, et ungarlased peavad maksma valede geopoliitiliste otsuste ja valesti rakendatud geopoliitiliste tegevuste eest. „Me ei nõustu ka ootuste ja üleskutsetega, millega eeldatakse Ungarilt kõigi neil keerulistel päevadel ja nädalatel Afganistanist lahkuda otsustajate piiranguteta vastuvõtmist.“

Magyar mainis, et erandeid tehakse vaid ühel juhul – valitsus on valmis kaaluma abistama neid, kes on töötanud viimase 20 aasta jooksul Ungari üksuste heaks kas tõlkidena või muul moel. Ta kinnitas, et Ungari on küll Ameerika liitlane, kuid lisas, et Ameerikal on oma sõjalise võimsuse tõttu võimalik teha globaalseid lükkeid, milliseid ei saa endale lubada keegi teine.

Samas leidis Magyar, et vägede välja viimine Afganistanist oleks pidanud toimuma teisiti. „Praegu Kabulis ja mitmel pool mujal Afganistanis toimuv on hirmutav ja ma arvan, et alanud on uus ajajärk – mitte ainult Kesk-Aasias ja Lähis-Idas, vaid kogu maailmas –, seda nii migratsiooni kui ka rahvusvahelise terrorismi kontekstis. Toimunu ei olnud päris kindlasti soovitud ja oleks ehk olnud ka välditav.“

Magyar ütles, et praegu Afganistanist lahkuvatel inimestel on väga lihtne jõuda Türgisse ja arvatavasti jõuavad osad migrandid Türgi kaudu kiiresti ka Röszke piiripunktini (piir Serbiaga), seega tuleb olla valmis tõsiseks potentsiaalseks migratsioonilaineks.

„Ma ei muretse Ungari turvalisuse pärast,“ ütles Magyar, kuid lisas, et Ungari peab saatma oma partneritele väga selge signaali: niisuguste katastroofiliste tagajärgedega otsuste vastuvõtmine suurvõimude poolt ei ole aktsepteeritav.

Allikas: Remix News