Ungari nimetas Euroopa kohtu otsust vastutustundetuks

Maailm,
- Updated

Ungari mõistis kolmapäeval kui vastutustundetu hukka Euroopa kõrgeima kohtu otsuse lükata tagasi Ungari ja Slovakkia kaebus kvoodiskeemide vastu.

“Kohtu otsus on vastutustundetu ja me usume, et see otsus ohustab kogu Euroopa julgeolekut,” ütles Ungari välisminister Peter Szijjártó Budapestis Euroopa Kohtu otsust kommeneerides.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Liidu kõrgeim kohus lükkas kolmapäeval tagasi Ungari ja Slovakkia kaebuse kvoodiskeemi vastu, mis kohustab liikmesriike tuhandeid varjupaigataotlejaid vastu võtma.

“Kohus lükkab tagasi Slovakkia ja Ungari sammud asüülitaotlejate kohustusliku ümberpaigutamise esialgse mehhanismi vastu,” seisab Euroopa Kohtu otsuses.

EL kiitis vastuolulise skeemi heaks kaks aastat tagasi, kui Euroopat tabas rängib rändekriis pärast Teist maailmasõda, kuid Ungari ja Slovakkia otsustasid kava blokeerimiseks teiste Ida-Euroopa riikide toel kohtusse minna.

Otsust esitades jättis kohus EL-i institusioonidele õiguse reageerida tõhusalt ja kiiresti hädaolukorrale, mida iseloomustab sunnitud ümberasujate ootamatu sissevool.

Kohtu hinnangul ei olnud Euroopa Liidu Nõukogu kohustatud vaidlusalust otsust vastu võtma ühehäälselt, viidates Brüsseli otsusele paigutada 120 000 Süüriast ja teistest riikidest pärit varjupaigataotlejat ülekoormatud Kreekast ja Itaaliast ümber enamikku 28 liikmesriigist.

Tegemist on osaga skeemist 160 000 asüülitaotleja ümberpaigutamiseks.

Brüsseli ametnikud väidavad, et skeem on õiguslikult siduv ka kvootide vastu hääletanud liikmesriikidele, nagu Ungari, Slovakkia, Tšehhi ja Rumeenia.

Poola algselt toetas seda plaani, kuid on pärast parempoolse valitsuse võimuletulekut asunud seda teravalt vastustavale seisukohale.

Poola astus Euroopa Kohtus menetlusse Slovakkia ja Ungari nõuete toetuseks, samas kui nõukogu nõuete toetuseks astusid menetlusse Belgia, Saksamaa, Kreeka, Prantsusmaa, Itaalia, Luksemburg, Rootsi ja Euroopa Komisjon.

AFP – BNS

FOTO: Scanpix (vasakul Poola välisminister Witold Waszczykowski ja Ungari välisminister Peter Szijjártó)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused