Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ungari peaminister: Brüssel tegeleb brutaalse sabotaažiga

-
21.12.2021
Ungari ei lase impeeriumimeelsetel ennast käsutada. Pilt on illustratiivne.
© UU

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles teisipäeval, et Euroopa Liit tegeleb brutaalse sabotaažiga, jättes Ungarile taastefondi vahendid eraldamata.

Kõrgemad EL-i ametnikud on öelnud, et Ungari ja Poola ei saa tõenäoliselt tänavu EL-i miljardite eurode suuruse pandeemiaabi esimest makset seoses Brüsseli poolt levitatavate süüdistustega väidetava demokraatlike normide mittetäitmise ja asüülitaotlejate halva kohtlemise üle.

“Kogu protsess on Euroopa ühtsuse ja tuleviku vaatepunktist kõige brutaalsem sabotaaž. See on see, mis lõhub EL-i,” ütles Orbán ajakirjanikele oma iga-aastasel üle kolme tunni väldanud pressikonverentsil.

Rahvuslasest peaminister süüdistas komisjoni soovis raha tõkestamisega valitsust kukutada. Samuti ütles ta, et Ungari jääb kindlaks oma karmidele rändereeglitele, nimetades EL-i poliitikat “aegunuks” 2015. aastal alanud massimigratsiooni ajal.

“Reaalsus on see, et meil tuleb peatada migrandid piiridel,” ütles Orbán.

Ungari ja Poola on EL-iga tülis mitmete küsimuste üle, sealjuures seaduste üle, mis puudutavad samme seksuaalvähemuste agressiivse agenda, vaenuliku meedia ja kodanikuühiskonna taha varjunud ideoloogiliste rühmituste vastu. (AFP-BNS-UU)