Ungari peaminister Viktor Orban: Brüssel on kaotamas sidet reaalsusega

Maailm,
©AFP/Scanpix
Ungari peaminister Viktor Orban (all paremal) Euroopa Ülemkogul koos Poola peaministri Mateusz Morawiecki (all vasakul), Malta peaministri Joseph Muscati ja Eesti peaministri Jüri Ratasega.

Ungari peaminister Viktor Orban kritiseeris pühapäevases rahvusringhäälingu raadiousutluses taas teravalt Euroopa Liidu juhtkonda.

“Brüsseli eliit on kaotamas igasugust sidet reaalsusega,” märkis Orban, kommenteerides EL-i rahulolematust tema migratsioonipoliitikaga, mis näeb ette rahvusriigi püsimist.

“Me ei kavatse täita Brüsseli käske, kui need ei too ungarlastele midagi head,” lisas Orban. “Me ei peaks kartma Brüsseli bürokraate nende kontorites, kust nad tahavad meid sundida tegema seda, mida nad on üle meie peade ja meid arvestamata kokku leppinud,” jätkas peaminister.

Eurokonservatiivne Euroopa Rahvapartei  (EPP) peatas kolmapäeval Ungari peaministri Viktor Orbáni erakonna Fidesz osalemise oma ridades. Üheks põhjuseks on Ungari valitsuse plakatikampaania Euroopa Komisjoni ja selle presidendi Jean-Claude Junckeri ja rahvusriikide vaenaja George Sorosi vastu.

Kampaanias süüdistati Junckerit muu hulgas ebaseadusliku migratsiooni toetamises. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused