Ungari peaminister Viktor Orban lubab kaitsta kristlikku Euroopat

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Ungari peaminister Viktor Orban.

Eestil on hõimurahvaste seas keegi, kellest eeskuju võtta – ja selleks on Ungari, mitte multikultuuristuv lähinaaber Soome.

Ungari peaminister Viktor Orbán käivitas pühapäeval Euroopa Parlamendi valimiste kampaania, kutsudes valijaid üle kaitsma kristlikke rahvaid sisserände vastu, mis tema sõnul on valla päästnud terrorismiviiruse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta avalikustas seitsmepunktise paketi maksusoodustustest ja toetustest, mille eesmärk on julgustada perekondi rohkem lapsi soetama. Orbáni sõnul on see Ungari vastus rahvaarvu langusele, mitte immigratsiooni suurendamine.

Maikuised europarlamendivalimised on Euroopale “ajalooline risttee”, ütles Orbán Budapestis kutsutud külaliste ees peetud aastakõnes.

Tema sõnul tuleb hääletajail valida traditsioone ja kristlust kaitsvate suveräänsete rahvusriikide ja uue internatsionalismi vahel, mida mahitavad migratsioonimeelsed Brüsseli bürokraadid mõjutatuna rikkuritest nagu vasakliberaalne USA miljardär George Soros.

Viktor Orban hoiatas hääletamast rändemeelsete erakondade poolt. “Need kes otsustavad ükskõik mis põhjusel toetada rännet ja migrante, loovad tegelikkuses segatud segatud rassiga riike,” märkis ta.

Meenutades korduvalt, kuidas Ungari 1989. aastal kommunismist lahti ütles, lausus peaminister, et ungarlased seisavad taas silmitsi nendega, kes püüavad traditsioone ja rahvusriiki minema pühkida.

Ta lisas: “Ajaloolised traditsioonid immigrantide riikides lõpevad …. sellistes riikides luuakse kristluse ja islami segamaailmad, kus kristluse osakaal jätkuvalt kahaneb.” Orbáni sõnul toob sisseränne kaasa kuritegevuse kasvu, seda eriti naiste vastu, ja päästab valla terrorismiviiruse.

Oma seitsmepunktist programmi tutvustades tõrjus Orbán igasugused katsed võidelda kahaneva sündimusega suurema sisserände abil, nimetades seda kapitulatsiooniks. “Me ei soovi lihtsalt numbreid, me soovime ungari lapsi,” lausus peaminister, lubades, et neli või enam last sünnitanud naised vabastatakse eluks ajaks tulumaksust.

Pärast ühinemist EL-iga on Lääne-Euroopa riikidesse välja rännanud hinnanguliselt pool miljonit ungarlast.

Programm: Igal alla 40-aastasel naisel on õigus esimest korda abielludes saada erilist laenu.
Laiendatakse perelaenu programmi – pered, kes kasvatavad kahte või enamat last, võivad kasutada sooduslaenu kodu ostmiseks.
Valitsus maksab tagasi 1 miljon forint kahe või enama lapsega perede hüpoteeklaenust. See meede kuulutati 2017. aasta augustis esmakordselt välja kolme või enama lapsega peredele.
Vähemalt nelja lapsega naised on kogu nende elu jooksul tulumaksust vabastatud.
Valitsus käivitab perele orienteeritud auto hankeprogrammi. Kui perekonnal on vähemalt kolm last, annab valitsus 7 856 eurot uue (vähemalt 7-kohalise) auto ostmiseks.
Valitsus loob järgmise kolme aasta jooksul 21 000 uut päevahoidu.
Vanavanematel, kes hoolitsevad oma lapselaste eest, on õigus saada hooldustoetust.

Viktor Orbán lisas, et kõigil Ungari inimestel on töö ja kodu, kõigil lastel lasteaia- ja koolikoht, õigus tasuta koolitoidule ja õpikutele ning Ungaris toetatakse noori ja vanureid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused