Ungari peaminister Viktor Orbán lükkas europarlamendi debatikutse tagasi

Maailm,
©Scanpix
Ungari peaminister Viktor Orban on konservatiivsele Eesti toetuse eest tänulik.

Ungari peaminister Viktor Orbán lükkas tagasi Euroopa Parlamendi spiikri kutse debatile talle koroonaepideemia tõttu kehtestatud erimeetmetega antud ulatuslike volituste ja õigusriigi olukorra üle, teatas riiklik uudisteagentuur MTI kolmapäeval.

Europarlamendi president David Sassoli kutsus Orbáni neljapäevaks Brüsselisse debatile, kuid rahvuslasest peaminister teatas, et tema asemel esindab Ungarit justiitsminister Judit Varga.

“Võitlus epideemiaga röövib praegu kogu minu energia ja jõu,” teatas Orbán vastuseks, lisades, et tal ei ole aega Ungari seaduste kriitikaga tegelda. Valitsuse pressiesindaja Zoltán Kovács nimetas Brüsselis kavandatavat debatti nõiajahiks ja näidisprotsessiks.

Sassoli kutses öeldi, et seesugustest debattidest võivad osa võtta ainult riigipead või valitsusjuhid, ja protokoll ei luba neid distantsilt pidada.

Ungari parlament andis 30. märtsil peaministrile erivolitused seniks, kuni valitsus leiab, et koroonakriis on läbi. Orbáni sõnul on seda vaja pandeemiast jagusaamiseks. Paljud aga süüdistavad teda liiga suure võimu haaramises, kuigi Ungari on seda ümber lükanud ja leidnud toetust ka Euroopa Komisjoni asepresident Věra Jourová poolt. (AFP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused