Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari peaminister Viktor Orban: mitmekülgsust ei saavutata mitte rahvuste hävitamise, vaid nende hoidmise kaudu

-
01.08.2018
Viktor Orban
© EPA/ZSOLT SZIGETVARY HUNGARY OUT

Ungari peaminister Viktor Orban kinnitas oma toetajatele, et kasutab oma kolmandat järjestikust ametiaega nn uue ajajärgu edendamiseks Euroopas. Tema sooviks on muuta Kesk-Euroopa riigid tõeliseks kristliku kultuuri ning rahvusriikide demokraatia kantsiks, seda olukorras, kus multikultuurne globalism on tegemas liberaaldemokraatiast liberaalset ebademokraatiat.

Kõneldes etnilistele ungarlastele Rumeenias ütles Orban, et ootab praeguse Euroopa Komisjoni ja selle presidendi Jean-Claude Junckeri ametiaja lõppemist ning uusi Euroopa Parlamendi valimisi 2019. aasta kevadel. Orban julgeb ennustada, et nendel valimistel saab üle kogu Euroopa olema üks ühine teema: massiimmigratsioon. Eelseisvad europarlamendi valimised on Orbani arvates võimalus takistada Euroopa muutmist post-kristlikuks ja post-natsionaalseks ning lüüa 1968. aasta eliiti ja nende liberaaldemokraatlikku süsteemi.

„Euroopa poliitikas astub sellega lavale kommunismivastane põlvkond, mis kannab kristlikke ja rahvuslikke põhimõtteid,“ ütles Orban. „Liberaaldemokraatia on muudetud liberaalseks ebademokraatiaks,“ väitis ta.

Tema sõnul on Lääs küll liberaalne, kuid ei ole demokraatlik. „Tsenseerimine ja sõnavabaduse piiramine on muutunud üleüldiseks nähtuseks,“ sõnas ta ja rääkis sellest, kuidas valitsused ning tehnoloogiahiiud üheskoos filtreerivad ning blokeerivad liberaalse eliidi jaoks ebamugavaid uudiseid, näiteks migratsiooniga seotud teemadel. „Liberaalne arvamusvabaduse põhimõte on muutunud juba nii ebamääraseks, et liberaalid näevad arvamuste erinevuse tähtsust ainult seni, kuni nad oma ehmatuseks märkavad, et olemas on ka nende omast erinevaid arvamusi.“

Orban kinnitas veel kord, et kaitseb uhkusega rahvuslikku identiteeti, võitleb massiimmigratsiooni vastu ja hoiab Lääne tsivilisatsiooni kristlikke põhimõtteid.

„Teisisõnu, meie, kesk-eurooplased väidame, et olemas on ka globalismi-järgne elu ja et globalism ei ole ainuvõimalik tee,“ selgitas Orban. „Praeguses avatud ühiskonna Euroopas puuduvad piirid: Euroopa inimesi ollakse valmis asendama immigrantidega; perekond kui selline on muudetud suvaliseks ja ebamääraseks kooseluvormiks; rahvust, rahvuslikku identiteeti ja rahvuslikku uhkust nähakse millegi negatiivse ja iganenuna… Tegelikult ei tähenda eurooplaseks olemine liberaalses Euroopas mitte midagi: sellel ei ole mingit suunda ja see on lihtsalt vorm ilma sisuta,“ ütles Orban ja lubas, et Kesk-Euroopa jääb kristlike väärtuste hoidmise kantsiks.

Tema sõnul tähendab kristlik demokraatia kristliku kultuuripärandi hoidmist, muuhulgas ka inimväärikuse hoidmist, perekonna ja rahvuse hoidmist ning seda, et mitmekülgsust ei saavutata mitte rahvuste hävitamise, vaid nende hoidmise kaudu.

Orban rõhutas oma kõnes ka Iisraeli riigi tähtsust Euroopa julgeolekule, sest ilma Iisraelita leviks radikaalne islam tema sõnul veelgi.

Europarlamendi valimised toimuvad 23.-26.05.2019. Suurbritannia neil valimistel suure tõenäosusega enam ei osale.

UU