Ungari peaminister Viktor Orbán: süüdistused meie vastu on pakendatud udusesse terminoloogiasse

Maailm,
©Scanpix
Ungari peaminister Viktor Orban EL-i tippkohtumisel.

Ungari peaminister Viktor Orbán lükkas ümber süüdistused, nagu puuduks madjarite maal õigusriik.

Seda nn õigusriigi küsimust arutati uuesti ELi tippkohtumisel, kus Brüsseli sooviks oli seostada rahastamine nende nägemusega õiguskorrast.

“Kriitikud peaksid fakte esitama, selle asemel, et meie riiki põhjuseta süüdistada,” ütles Orbán teisipäeval ajalehele Bild.

„Kõik, kes on kogenud diktatuuri, teavad liiga hästi, et selliseid süüdistusi pakendatakse hajusasse terminoloogiasse ja neid pole kunagi õigesti seletatud. Sedasorti ebatäpsete väidete vastu pole sageli vastuargumente, udu eest end kaitsta ei saa,” kirjeldas valitsusjuht.

Ungari on palju vabaduse eest võidelnud

Oma ajaloo tõttu peab Ungari õigusriiki väga oluliseks. “Kesk- ja Ida-Euroopa riigid ei saanud vabadust päranduseks, vaid võitlesid selle eest. Seetõttu on õigusriik nende jaoks eriti väärtuslik vara,” rõhutas Viktor Orban.

Ajakirjandusvabaduse puudumises süüdistamine pole tema sõnul samuti põhjendatud. Igaüks võib teha kolmeminutilise Google’i otsingu, et näha, et Ungari meedia, alates televisioonist ja lõpetades veebiportaalidega, avaldab iga päev karmi valitsusvastast kriitikat, ja ka opositsioon saab seda alati teha.

Ungari kaitses ELi tippkohtumisel “rahvuslikku uhkust”

Kriitikud süüdistavad Ungarit ja Poolat ELi põhiväärtuste vastu seismises ja demokraatlike põhimõtete rikkumises. Sel põhjusel on mõlema riigi suhtes käimas menetlus ELi lepingu artikli 7 osas.

Hiljutisel ELi tippkohtumisel jõudis Orbán kompromissile, et kiidab Lõuna-Euroopa päästmiseks heaks ülesehitusfondid, kui tulevikus ei seostata toetusi õigusriigi põhimõtte Brüsseli variandiga. Ungari on “kaitsnud oma rahvuslikku uhkust”, ütles ta esmaspäeval pressikonverentsil.

Allikas: Junge Freiheit

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused