Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ungari peaminister Viktor Orbán: vajame teistsuguse rändepoliitikaga uut Euroopa Komisjoni

-
27.07.2018
Ungari peaminister Viktor Orban. on üks mõjukamaid immigratsioonivastaseid poliitikuid Euroopa Liidus.
© AFP / ATTILA KISBENEDEK

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles raadiousutluses, et rändekriisi lahendamiseks on vaja uut, teistsuguse lähenemisega Euroopa Komisjoni.

“Pärast Euroopa Parlamendi valimisi vajame Euroopa Komisjoni, mis ei karistaks oma piire kaitsvaid riike nagu Ungari,” rõhutas Orbán, kelle sõnutsi tuleks karistada hoopis neid, kes lasid miljonid pagulased Euroopasse. Ta ei nimetanud konkreetseid riike, vahendab BNS.

Orbán märkis, et Euroopa Komisjoni otsusel pöörduda Ungari rändeseaduse küsimuses Euroopa Liidu kohtusse ei ole tähtsust, sest komisjoni volitused lõppevad tuleva aasta mais. Seejuures võrdles peaminister komisjoni viimaseid otsuseid ja ettepanekuid “konnakoibade viimaste tõmblustega bioloogiliste katsete ajal, mida ma koolipõlves nägin”.

Euroopa Komisjoni pöördus juulis Ungari rändeseaduse küsimuses Euroopa Liidu kohtusse, sest “see ei järgi pagulastele redupaiga võimaldamist ja nende tagasisaatmist puudutavaid seadusi”, samuti nn “Peatage Sorose” seaduse pärast.

Ungari parlament muutis juunis mitut seadust ja võttis vastu seaduse “Peatage Soros”, mis piiravad pagulaste Ungarisse lubamist ja muudavad nende smugeldamise kuriteoks.

Järgmine Euroopa Parlament valitakse 2019. aasta mais. Viktor Orban kuulub mõjukasse selle Euroopa Rahvapartei fraktsiooni ja on lubanud konservatiivset tiiba veelgi tugevamaks muuta.