Ungari piiril kõlasid lasud – tundub, et laamendajaid enam muu ei peata

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Ungari piirivalvur suleb väravaid Ungari-Serbia piiril Röszkes.

Mõistusega inimesed küsivad üha sagedamini: millal sai normaalsuseks see, et kodumaa hüljanud inimesed jalutavad kõigile seadustele sülitades lihtsalt läbi terve kontinendi?

Postimees vahendab agentuuri Reuters, kelle info järgi tulistas Ungari julgeolekutöötaja teisipäeva varahommikul Ungari-Serbia piiril Röszke piiripunktis kolm hoiatuslasku, kuna umbes 60 migranti üritasid jõuga murda üle Euroopa Liidu piiri.

Ungari politsei avalikustas video, mis oli salvestatud kell 05.30 kohaliku aja järgi Röszke piiripunktis ning kus kümned inimesed, kellest mitmetel olid seljakotid, ronisid üle müüri ja jooksid mööda ühest väravast, vahendab BNS agentuuri AFP.

“Umbes 60-70 ebaseaduslikust migrandist koosnev grupp üritas pääseda Serbiast Ungari territooriumile organiseeritud ja agressiivsel viisil,” ütles politseiametnik Karoly Papp Budapestis.

“Üks kolmest tööl olnud turvatöötajast tulistas kolm hoiatuslasku õhku, pärast mida suurem osa grupist pages tagasi Serbiasse, kuni politsei lisajõud saabusid,” lisas ta.

Neli meest, kes jooksid umbes 60 kuni 70 meetrit Ungarisse, võeti hiljem kinni ja arreteeriti, lisas ta.

Selles samas piiripunktis toimusid 2015. aastal suured rahutused, mille käigus politseinikel tuli tõrjuda sadu üle piiri ELi tungida proovinud võõraid. Hiljem andis peaminister Viktor Orban korralduse püstitada Ungari piirile tara.

Eelmise aasta lõpus hakkas aga üle piiri pääseda proovinud migrantide arv kasvama ja nii üritab igal nädalal ebaseaduslikult piiri ületada mitusada inimest.

Kokku on sel kuul üritatud piiri ületada 3400 korral, detsembris oli ületuskatseid kõigest mõnisada, ütles politseiametnik.

Varem jaanuaris teatas Ungari politsei, et saatis Serbia piirile lisavägesid ning alustas paadipatrullidega Tisza jõel, mis moodustab osa Serbia-Ungari piirist.

Kogu selle uudise peale on vasakliberaalid nagunii marus – kuidas võib “õnnetute” inimeste vastu relva kasutada – aga tegelikult näitab see migrantide ülimat põlgust seaduslikkuse vastu, ning hoiatab ka ette, et suveräänne riik peab olema valmis jõulisteks vastumeetmeteks.

Hetkel on selleks valmis Ungari ja ehk teisedki Visegradi riigid, kuid Kreeka-sugused maad eelistavad piire mitte kaitsta ja soiuvad siis, kui nende maa on Moria-laagreid täis, nõudes lisaks, et teised riigid peavad nende läbilastud võõraid enda toidule võtma.

Migrandid peaksid teadma, et Ungari ei ole migrandisõbralik riik ja et sealtkaudu Merkeli lihapottide juurde pääseda ei saa, ometigi üritavad nad sealgi kõike pilbastades läbi murda. Seega on Ungaril täielik õigus minna ka karmimate meetmeteni.

Seda, kui räigelt EL-i sisse murtakse, võib näha SIIT

Kommentaarid

5 commentsOn Ungari piiril kõlasid lasud – tundub, et laamendajaid enam muu ei peata

 • Avatar

  KES on valmis minema appi Ungarile – nad kaitsevad ka MEIE piiri…
  Valitsus saadab aga meie sõdureid kuhugi Aafrikka p€r$$e kuhu meile – eestlastel mingitki asje ei ole.
  Ratas ja Helmed – milla toote sealt meie poisid koju ja saadaye Ungarisse appi?

 • Avatar

  Oma kodu, omad reeglid. Nende maa, nende riigipiir — igati loogiline! See peabki olema Ungari otsustada, mitte aga Sorose, Brysseli v6i vasakpoolsete.

 • Avatar

  Teised on munadeta ….

 • Avatar

  au ungarile

 • Avatar

  Euroopas leidus ikkagi üks MEES.Ka eelmine moslemite väljakihutamine sai alguse Ungarist.Kõik ei ole veel kadunud.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused