Ungari soovib Ida-Euroopat halvustavalt Joe Bidenilt selgitusi tema poja korruptiivse tegevuse kohta Ukrainas

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Joe Bideni poeg Hunter on teinud Ida-Euroopas korruptiivseid tegusid.

Ungari välisminister Peter Szijjártó soovitas USA demokraatide presidendikandidaadil Joe Bidenil anda avalikkusele põhjalik selgitus väidetavate korruptsioonisüüdistuste kohta, mis on seotud tema ja ta poja Hunter Bideni kahtlaste ärisidemetega Ukrainas, Venemaal ja Hiinas. Szijjártó postitas oma Facebooki lehele video vastusena Bideni kommentaaridele, milles too nimetas Ungarit ja Poolat „totalitaarseteks režiimideks“.

„Oleks kena, kui Joe Biden räägiks meile, miks ta survestas Ukraina valitsust vallandama riigi peaprokuröri ning kuidas selle tagajärjel lõppes tema poja tegevuse uurimine Ukraina energiaäris,“ ütles Szijjártó videos. Ta meenutas, et Joe Bideni visiit Ukrainasse toimus ajal, mil tema poeg oli ühe Ukraina suurima energiaettevõtte (Burisma) juhatuse liige. Just sel ajal leidsid aset ka väga kahtlased korruptsioonijuhtumid Ukraina energiasektoris. Szijjártó kutsus Bidenit üles selgitama avalikkusele, kuidas ta kasutas ära oma poliitilist positsiooni USA asepresidendina, et aidata kaasa oma poja Hunter Bideni ning Burisma ärikasumi tõstmisele.

Ungari välisminister viitas möödunud nädalal New York Postis avaldatud e-kirjadele, mis näitasid Joe Bideni otsest seotust Bursimaga, Ukraina energiaettevõttega, kust Hunter Biden teenis miljoneid eurosid.

Facebooki videos viitas Szijjártó, et Biden oli Obama administratsiooni asepresidendina väga lähedalt seotud Kesk-Euroopa teemadega ja kõigi kaheksa aasta jooksul, mil presidendiks oli Obama, tegeles USA pidevalt Kesk-Euroopa ründamise ja õpetamisega. „Me mäletame veel demokraatide Kesk-Euroopa poliitikat kaheksa aasta jooksul; meil on veel meeles pidev õpetamine, süüdistamine ja ründamine,“ ütles Szijjártó. „Esmajoones oli see suunatud meie, ungarlaste, vastu.“

Szijjártó viitas ka olukordadele, mil USA diplomaatilise korpuse liikmed osalesid Obama ajal avalikult Budapestis Ungari valitsuse vastu suunatud demonstratsioonidel ja avaldasid „äärmiselt kallutatud“ seisukohavõtte Ungari vasakliberaalsete parteide toetuseks. „Ma ei liialda, kui ütlen, et tema [Bideni] asepresidendiks olemise ajal oli periood, mil ta külastas Ukrainat sagedamini kui Washingtonist kaugemal asuvat Ameerikat,“ ütles Szijjártó.

Allikas: Remix News

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused