Ungari sulgeb transiiditsoonide põgenikelaagrid, asüüli saab taotleda teistes riikides asuvates esindustes

Maailm,
©AFP/Scanpix
Transiiditsoon paikneb maa-alal Ungari ja Serbia vahel. Pilt on 2015. aastast.

Ungari teatas neljapäeval, et sulgeb vastavalt Euroopa Kohtu (ECJ) otsusele “transiiditsooni” põgenikelaagrid, kus hoitakse asüülitaotlejaid ja migrante.

“Transiiditsoon oli lahendus, mis kaitses Ungari piire ja Euroopa Kohtu otsus selles kaasuses on kahetsusväärne. Kuna Ungari on kohustatud otsust järgima, ei saa me teha midagi peale transiiditsoonide kõrvaldamise,” ütles Ungari peaministri kantselei minister Gergely Gulyás.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisas, et 280 inimest viiakse neljapäeval Serbia piiril asuvatest laagritest asüülikeskustesse. Gulyási sõnul peavad inimesed, kes tahavad Ungarilt asüüli paluda, tegema seda edaspidi Ungari diplomaatilistes esindustes teistes riikides.

Euroopa Liidu kõrgeim kohus otsustas läinud nädalal, et asüülitaotlejate hoidmine Ungari transiiditsoonides on võrdväärne kinnipidamisega, mida on lubatud teha maksimaalselt neli nädalat.

Ungari valitsus on neid võrrelnud lennujaamade transiidialadega, kus viibivad lende vahetavad reisijad, keda riiki ei lubata. Asüülikeskused on aga vastupidi avatud või poolavatud.

“Valitsus ei nõustu kohtuotsusega, mida see peab Euroopale julgeoleku mõttes ohtlikuks ja kahjulikuks,” ütles Gulyás. “Samas oleme me Euroopa Liidu liikmena loomulikult kohustatud iga kohtu otsust järgima ja seda me teeme.”

Ta tõi ka välja, et Euroopa inimõiguskohus jõudis 2019. aasta novembris teistsugusele järeldusele, leides, et transiidialadega ei võeta inimestelt õigust vabadusele ja turvalisusele.

Ungari ehitas 2015. aasta pagulaskriisi valguses enda lõunapiirile okastraadiga tara ja kaks transiiditsooni, et põgenikke takistada. (BNS)

3 commentsOn Ungari sulgeb transiiditsoonide põgenikelaagrid, asüüli saab taotleda teistes riikides asuvates esindustes

 • Avatar

  Öirusojuuzi uks tuleb enda taga pauguga kinni lüüa ja selle putkaga rohkem mitte midagi tegemist teha, sest see on kujundatud eksistentsiaalseks ohuks.

 • Avatar

  Sellest väikesest faktist eelistab ajalugu vaikida (teatud põhjustel) aga enne kui “globalistid” saavutas USA-s täieliku võidu siis saadeti jõuga sealt koju tagasi ümmarguselt miljon illegaali – operatsiooni nimi oli “Wetback”. Lihtsalt 1954a valitsus koos sõjaväega piiras teatud alad ümber ja saatis kõik mitte kodanikud üle piiri tagasi ja ükski koer ei haukunud. Alles hiljem “lendasid” tolle aja “sorosed” peale ja hakkasid krokodilli pisaraid valama. Aga nüüdseks on seis eriti drastiline.
  “”The federal government responded to the increased levels of immigration that began during World War II (partly due to increased demand for agricultural labor) with the official 1954 INS program called Operation Wetback, in which an estimated one million persons, the majority of whom were Mexican nationals and immigrants without papers.””

  • Avatar
   uskmatu-toomas

   Kui valge isa teeb siis oleme kõik sillas aga kui kui Ungari siis väike eesti pole kriitikaga kitsi..Meie parlamendiski topeltmoraal st.rahvusvähemuse Abhaasias,Krimmis jne.vajavad kaitset aga Kataloonlased närigu muru !
   Abhaasia ajakirjanik Dimitri Belõi kirjutab-Väsimus. Ühiskonna meeleolu hakkas alla minema alates 2014. aastast. Abhaasia jaoks olid kuldsed aastad 2009–2011 ja osaliselt 2012. aasta, kui ehitati palju. Raha voolas sisse, keegi selle kasutamist ei kontrollinud, keegi midagi ei küsinud. Oli juhuseid, kus miljonilised (rublades – JP) eelarved kinnitati käsitsi kirjutatult A4 paberil. See ehitusbuum mõnevõrra moderniseeris Abhaasiat. Psühholoogiliselt mõjus see samuti hästi, sest arvati nii: kuna Venemaa annab meile nõnda heldelt raha, siis järelikult ei jäta nad meid ohu korral hätta, sest milleks nad raha muidu siia sisse panevad.
   Niikaua kui sai parasiiti mängida oli kõik OK aga nüüd lunime kaastunnet !

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused