Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari tahab vähem immigrante, Rumeenia rohkem

-
04.05.2015
Paadiimmigrandid teel Sitsiilia poole
© Vabakasutus

Kaks Ida-Euroopa riiki – Ungari ja Rumeenia – on immigratsiooniküsimuses võtnud üsnagi vastandlikud seisukohtad. Ungari liigub immigratsiooni minimeerimise suunas, Rumeenia on aga nõus võtma vastu rohkem sisserändajaid.

Ungari peaminister Viktor Orbán on teatanud, et vaesematest riikidest pärit sisserändelaine eemal hoidmiseks on vaja uusi seadusi. Reedel ütles Orbán teleintervjuus, et Brüssel peaks Euroopa Liidu riikidel võimaldama ise sisserände üle otsustada.

“Me ei taha Ungaris immigrante näha,” sõnas Orbán. “Kui teised riigid neid tahavad, siis võtku. Aga nad ei peaks neid saatma meile ega läbi meie riigi.”

Rumeenia sotsiaaldemokraadist peaminister Victor Ponta aga soovib, et Brüssel teeks immigratsioonikriisi lahendamiseks rohkem. “On vastuvõetamatu, et Euroopa Liit – jõukas, demokraatlik ja inimõiguste eestkõneleja – teataks, et midagi peale nende inimeste tagasilükkamise meil üle ei jää,” ütles Ponta intervjuus Al Jazeerale. “Me ei saa lihtsalt tara püsti panna.”

Orbán on juba pikka aega Ungari üsna rahvuskonservatiivsele elektoraadile apelleerides kasutanud immigratsioonivastast retoorikat. Küll aga on Ponta sõnavõtt tulnud üsna kummalisel ajal, mil Euroopa Liit maadleb Itaalias massilise sisserändajate lainega.