Ungari ülemkohus andis loa rahvahääletuseks migratsioonikvoodi üle

Maailm,
- Updated
Ungari piir

Ungari ülemkohus andis loa viia läbi referendum Euroopa Liidu rändekvoodi üle, mille alusel peaks riik võtma vastu ümberpaigutatavaid põgenikke.

Rahvahääletusel küsitakse: “Kas sa tahad, et Euroopa Liit kirjutaks parlamendi nõusolekuta ette kohustusliku mitteungarlaste ümberasustamise Ungarisse?”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peaminister Viktor Orbán on varem öelnud, et hääletus toetab Ungari iseseisvust.

Riiklik valimiskomisjon oli juba referendumiküsimuse heaks kiitnud, kuid ülemkohtu otsust oli vaja sellele esitatud nelja apellatsiooni tõttu.

Referendum viiakse läbi sel aastal ja selle tulemused jõustuvad, kui osalus ulatub üle 50 protsendi.

Kaks Ungari opositsioonirühmitust on esitanud ülemkohtule taotluse EL-i migratsioonikvoodi üle otsustamiseks, rõhutades, et kavandatav referendum suurendaks niigi riigis lokkavat “ksenofoobiat” ning et seda ei tohiks korraldada.

Referendum viiake läbi tõenäoliselt millalgi 2016. aasta augusti ja detsembri vahel.

Orbáni valitsuse sõnul läheb EL-i liikmesriikidele määratud kohustus 160 000 asüülitaotleja ümberjaotamiseks vastuollu Ungari suveräänsusega. EL-i kava vastu hääletasid nii Ungari kui Slovakkia.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused