Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari valitsus: Soros aasta inimeseks, täielik jamps!

24.12.2018
George Soros
© Scanpix

Ungari valitsus kritiseerib teravalt Financial Times’i (FT) otsust nimetada aasta inimeseks George Soros.

Suurbritannia majandusajaleht kiidab osavat valuutaturul spekuleerijat ning insaiderluses (ehk siseinfo kasutamises) süüdimõistetud miljardäri taevani, nimetades Sorost liberaaldemokraatia ja avatud ühiskonna lipukandjaks.

Ungari valitsus on aga täiesti vastupidisel arvamusel. „Financial Times’i jaoks on ta aasta inimene, kuid paljude lihtsate kodanike jaoks on Soros nende demokraatia vaenlane,“ kõlab Ungari valitsuse vastulause.

Valitsuse kõneisiku Zoltán Kovácsi sõnul on Soros FT jaoks filantroop, ja sellega on jutul lõpp. „Kuid sarnaselt suurele osale liberaalsest peavoolumeediast ei soovi ka FT rääkida Sorosest kui väga ambitsioonikast poliitikasuunajast ning ideoloogilise agendaga mehest; kellestki, kes toetab oma rahaga sügavate poliitiliste eesmärkidega inimesi ja tegevusi. Soros ise räägib ning kirjutab otsekoheselt oma poliitilistest skeemidest ja plaanidest, milleks tal aga puudub igasugune poliitiline mandaat,“ ütles Kovács. „Iroonia seisneb siin selles, et see nn liberaaldemokraatia lipukandja rahastab poliitilisi liikumisi, mis õõnestavad demokraatlikult valitud valitsusi ja rahvahääletustel vastu võetud otsuseid – nagu Brexit.

Tõepoolest, Ungari päritolu USA kodanik Soros on kulutanud sadu tuhandeid naelu Brexiti tagasipööramist taotleva liikumise toetamiseks ja on korraldanud oma Chelsea majas kohtumisi EL-i jäämist pooldavate mõjukate poliitikute ning parteide suurtoetajate vahel, seda nii tooridele kui ka leiboristidele.

Zoltán Kovács mainis ka kümneid miljoneid dollareid, mida Soros kulutas Ungari vastaseks lobitööks USA valitsuses 2017. aastal ning tema samasugust tegevust EL-i pealinnas Brüsselis.

„Soros ja tema rahast sõltuvuses olevad valitsustevälised organisatsioonid tegelevad jätkuvalt radikaalse avatud piire ja immigratsiooni soosiva agendaga, seda ajal, mil immigratsioonikriis sunnib Euroopa riike oma piire kaitsma ning tekitab tõsiseid turvariske. See kõik on teravas vastuolus Ungari kodanike – ja ka paljude teiste Euroopa riikide kodanike – sooviga,“ hoiatas Kovács. „Võin nimetada hulgaliselt teisigi näiteid… nagu tema [Sorose] ääretu ideoloogiline agarus edendada rahvuslikku suveräänsust õõnestavat avatud ühiskonda ja sõita üle kodanike tahtest.“

Allikas: Breitbart 

Refereeris Triin van Doorslaer