Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungarit tahetakse karistada Euroopa Liidust väljaviskamisega

-
24.06.2021
Ungari lipud
© Scanpix

Täna toimus Brüsselis Euroopa Liidu valitsusjuhtide kohtumine ehk ülemkogu ning Hollandi peaminister Rutte andis juba intervjuus teada, et “Ungaril ei peaks olema kohta Euroopa Liidus”.

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison (EKRE) teatas, et põhjuseks Ungari uus seadus, millega lastel lastakse olla lapsed, mitte sihtmärk seksuaalvähemuste propagandale. „Kuid põhimõtteliselt tundub minevat heas suunas: kui Ungarit tahetakse väljaviskamisega ähvardada, siis Euroopa Liidu savijalad värisevad veelgi rohkem ja oma raskuse all kukub see lihtsalt varem või hiljem kokku.“

Madison küsis eile parlamendis toimunud debatil: kust võtavad teiste riikide poliitikud või Hollandi peaminister või lihtsalt muud muidumehed endale õiguse öelda, et neil on rohkem õigus otsustada teiste riikide pere- ja sotsiaalpoliitika üle kui Ungari parlamendiliikmetel, kes on oma inimeste poolt demokraatlikult ametisse valitud.

Oma nina on Ungari siseasjadesse toppinud ka Eesti valitsus, sest Eesti koos veel 16 Euroopa Liidu riigiga tegi eile avalduse, milles kritiseeris Ungaris vastuvõetud seksuaalhariduse teemalisi seadusemuudatusi, kuna nendes nähakse seksuaalvähemuste (LGBTIQ) õiguste ja sõnavabaduse piiramist.

Lisaks Eestile olid avaldusele alla kirjutanud Belgia, Taani, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Luksemburg, Holland, Hispaania, Austria, Kreeka, Küpros ja Rootsi. Avalduse algatas Belgia asepeaminister ja välisminister Sophie Wilmes.