Unustage NSVL – kommunism tuleb tagasi liberaalsest Läänest

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Lääne uusvasakpoolsed äratavad ellu need kaks timukat.

Kommunismiideed valitsesid kunagi üht kuuendikku Maast (koos Hiinaga kõvasti rohkem) – nüüd on need kinnistunud seal, kus “külma sõja” ajal oli Vaba Maailm.

Ajakiri Economist hoiatab, et lääneriikide uusvasakpoolsed ülikoolid on toonud uue poliitikastiili – võimu teostamisel lammutatakse olemasolevaid institutsioone ja piiratakse üksikisiku vabadusi. Eesmärgiks on igasuguse hierarhia purustamine, mille nimel hävitatakse klassikaline demokraatia.

See poliitika on täiesti tuttav juba Nõukogude Liidu, Hiina, Kampuchea, Kuuba ja teiste kommunismiehitajate praktikast ning päris kindlasti lõpeb see vereojades, sest “hea” asja nimel lubatakse olla  “valikuliselt sallimatu”.

Esiteks – selleks, et luua uus, “õiglane” ühiskond, tuleb ju vana alt ära hävitada. Venemaal loodi tööliste ja talurahva riik ning selle nimel tapeti enne ära enamik “pursuisid”. Ka Hiinas ja Kampucheas notiti selle nimel maha miljoneid. Uusvasakpoolsete verejanu paistab igast otsast välja ja see tähendab uusi surmavälju.

Teiseks – see uus ühiskond ei tule mingil juhul rõõmus, armastav ja sõbralik, sest hierarhiate taastekke ennetamiseks tuleb luua võimas repressiivaparaat “teisitimõtlejate” elimineerimiseks, mis tähendab, et aeg-ajalt kaovad igaühe tutvusringkonnast “rahvavaenlased”. Ka Nõukogude Liidus puhastati ÜK(b)P-d ja NLKP-d aegajalt sinna imbunud “agentidest”, keda kollektiivid kohe “hukka mõistsid”.

Kolmandaks – hierarhia tuleb nagunii, kasvõi poliitkomissaride ja ideoloogide näol, kes hakkavad sellist ühiskonda juhtima. Sama oli ka Nõukogude Liidus, kus tekkis “aparatšikute” ülemkiht.

Neljandaks – hierarhia tuleb ka ühiskonna enda seest, sest inimesed pole kunagi võrdsed. Isegi kui kõrvuti töötavad “sallivad” inimesed, kellest üks lahendab mänglevalt ülikeerulisi valemeid, teine aga ei suuda telefoninumbritki meelde jätta, siis neid ei saa võrdsustada.

Varem või hiljem torkab silma, et üks annab ühiskonnale suuri väärtusi, teine ei teeni oma elatistki välja – kui nad tarbivad ühiskonna väärtusi võrdselt, siis pole esimesel varsti mingit stiimulit aina rabeleda. Nii langeb ühiskonna efektiivsus, kui väärtusloovat hierarhiat ei taastata.

Kokkuvõetuna tähendab see “hierarhiate lõhkumine” kommunismi naasmist, ainult et nüüd juba “vabast” Läänest – ja Gulagid hakkavad taas täie võimsusega tööle.

Loe ka Uusvasakpoolsed hävitavad klassikalist Lääne demokraatiat

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused