Urmas Espenberg: Soome võimud represseerivad sisserände ja islami kritiseerijaid

Maailm,
- Updated

Vihakõne süüdistused Soomes on jõudmas juba sellisesse staadiumisse, mis hakkab meenutama masendavat nõukogude aega.

Noorte Põlissoomlaste endine juht Sebastian Tynkkynen (fotol) on kohtu all ja süüdistus on esitatud vihakõne paragrahvi eest ning seda islami suhtes.

Oma lõppsõnas kohtunikule tõdes ta nutma puhkedes: “See on minu suhtes poliitiline vaen. Poliitiku ja ristiinimesena ei suuda ma enda kaitseks enam midagi öelda”. Tema sõnul ei ole kogu kriitika immigratsiooni ja islami suhtes vihakõne ega saagi olla.

“Ma ei suuda uskuda, et olen jõudnud sellisesse olukorda. Mismoodi peaks või võiks siis islamist üldse kirjutada? Enam ei ole võimalik poliitikuna sõna võtta maailmas, kus islam on esitanud meile väljakutse,” tõdes Põlisoomlaste endine noortejuht.

Oma inimesed õiendavad arveid oma inimestega mingite võõraste sisserändajate pärast. “Kui see ei ole kodusõda, omamoodi poliitikorrektne hulluksminek, siis kuidas seda teistmoodi nimetada? Kas me tahame sellist olukorda ka Eestisse. Vihakõne ettevalmistavad paberid asuvad teadupärast juba justiitsministri lauasahtlis ning siseminister võtab aeg-ajalt tõsiselt sõna vihakõne teemadel?” kommenteeris ärevakstegevat uudist Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Põhja-Tallinna piirkonna juht Urmas Espenberg

Uued Uudised hoiavad olukorral silma peal ja vahendavad protsessi edasist käiku.

Allikas: YLE.FI  Foto: Scanpix – Sebastian Tynkkynen andmas kohtus intervjuud

UU

SEOTUD ARTIKLID: Urmas Espenberg: Soome islamiseerub kiiresti, sama saatus võib tabada ka Eestit kui midagi ette ei võeta

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused