Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reinsalu mainis Ukrainaga seoses tuumarelvi – need on ainuke alternatiiv NATOle

-
05.03.2023
Urmas Reinsalu
© UU

Kui seni on tuumarelvadest rääkinud ainult Vladimir Putin, siis hiljuti ütles Eesti välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa), et kui Ukrainat NATO liikmeks ei võeta, siis saavad teda päästa vaid  tuumarelvad.

“Ausalt öeldes oleks ainus garantii peale NATO tuumarelvade tarnimine Ukrainasse,” ütles Reinsalu ja rõhutas, et selline samm on võimatu ja ebasoovitav, arvestades NATO tuumajõudude tuumarelvade leviku tõkestamist.

“See on akadeemiline märkus nende ettepanekute kontekstis, millised garantiid annaksid praktiliselt tulemusi ja millised mitte,” lisas ta samas.

Riikide liidrid ja NATO ametnikud on kaitsnud alliansi “avatud uste” poliitikat, tõrjudes Venemaa nõudmisi Ukraina välistamiseks ja kinnitades korduvalt Kiievile, et ühel päeval tervitatakse teda Atlandi-üleses blokis, kuigi rõhutades, et ühinemine peaks olema pikaajaline eesmärk.

Wall Street Journal kirjutas eelmisel nädalal, et Ühendkuningriik, Prantsusmaa ja Saksamaa on teinud ettepaneku sõlmida Ukrainaga NATO liikmelisuse asemel kolmepoolne julgeolekupakt.

Plaan lubaks väidetavalt saata Ukrainasse täiustatud NATO relvi, kuid ei pakuks Kiievile kaitset alliansi artikli 5 kollektiivkaitseklausli alusel ega paigutaks Ukraina pinnale NATO vägesid.

 

Allikas: Newsweek

 

https://www.newsweek.com/only-nato-nukes-can-save-ukraine-russia-urmas-reinsalu-1785023