Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reitelmann: meediahiidudel on uus väljakutse näidata Bideni toetust suuremana

-
28.01.2021

Päeval, mil Twitter otsustas lõplikult sulgeda president Donald Trumpi, oli tal 88,7 miljonit jälgijat. Täna on meediahiidudel lisaks omavolilisele tsensuurile lisaks uus väljakutse, näidata Joe Bideni toetust tegelikust oluliselt suuremana.

Bidenit jälgivate inimeste arvu suurendatakse iga päev umbes 100 000 inimese võrra, praegu on neid 6,3 miljonit, kuid umbes 70% neist on liitunud sel kuul ning nende inimeste kontosid avades selgub, et neil puuduvad sõbrad ja varasemad postitused ehk teisisõnu on tegemist libajälgijatega, kirjutab EKRE fraktsiooni liige Urmas Reitelmann, lisades, et tubli panuse uue presidendi toetuse suurendamiseks on teinud ka YouTube, mis on ära peitnud Valge Maja kontolt video Bideni ametisse vannutamisest. Põhjuseks massiivne kogus allapoole näitavaid pöidlaid, millede arv oli 8,4 tuhande vaataja puhul 10 000, kuid 10,7 tuhande vaataja juures oli negatiivsed arvamused kahanenud 3100-le.
Reitelmann: “Omi võimalusi sotsiaalmeediat ohjata plaanib ka Euroopa komisjon. „Svenska Dagbladet“ kirjutab, et tulevikus saavad kohtud ja poliitikud voli öelda, mis sobib eurooplase silmadele ja mis mitte. Ursula von der Leyen teatas, et sotsiaalmeedia üle kontrolli kehtestamise ajend oli Kongressi ründamine Washingtonis. Komisjon alustas juba detsembris ettevalmistustega muutmaks sotsiaalmeedia regulatsiooni Euroopas. Uue kava kohaselt võetaks meediahiiglastel vastutus nende platvormidel leiduva sisu ja reeglite üle, selle rolli saavad Euroopas poliitikud ning kohtud. Komisjon soovib enda väitel eemaldada sotsiaalmeediast vihakõne, diskrimineerimise ja rassismi. Kui aga Facebook, Twitter või YouTube reegleid eirab, ootab neid hiigeltrahv, mis võib moodustada kuni 6% Euroopas teenitud aastakasumist. Üksiti lasub sotsiaalmeedia platvormidel kohustus eemaldada nende kasutajate hulgast inimesed või ühendused, kellede sõnumid kellelegi ei meeldi. Igal EL liikmesriigi jääks praeguses seadusettepaneku redaktsioonis õigus ise otsustada valitsuse tasandil, kes täpsemalt sotsiaalmeediat tsenseerima hakkab, see omakorda valib välja koostööpartnerid. Ei ole vist lootustki, et kontrollijaks võiksid osutuda demokraatiat, kodanikeõigusi ja väljendusvabadust hindavad inimesed.”