ÜRO ametniku väärastunud mõtlemine: loogu Kreeka õnneotsijatele kiiresti head tingimused

Rubriik Maailm On
©AFP/Scanpix
Immigrandid annavad Lesbose politseile ohtralt tööd.

Kogu rändekriisis paistab silma Lääne vasakliberaalsete poliitiliste liidrite ja ametnike ääretult elukauge mõttelaad, valed rõhuasetused ja majandusmigrantide poputamise nõuded, selle asemel et lihtsalt piiride kaitsmisele mõelda.

Kreeka saarte ülerahvastatud põgenikelaagrite olukord on võtnud kriisi mõõtmed, ütles kõrge ÜRO ametnik neljapäeval ja ärgitas Ateenat tegutsema, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kreeka on silmitsi vastuvõtukriisi, mitte põgenikekriisiga,” ütles ÜRO pagulasameti asejuht Kelly Clements Lesbose saarel, olles nelja päeva vältel laagreid külastanud.

Tema sõnul peavad Kreeka võimud migrantidele kiiremini majutuskohti leidma, ülerahvastatust vähendama ning parandama teenuseid ja elutingimusi – ametnik võtab endale õiguse suveräänset riiki õpetada!

Lesbos on Kreeka suurima migrantide ja põgenike tihedusega piirkond. ÜRO andmetel on olud halvimad Moria laagris, kus elab 6000 inimest – kolm korda rohkem, kui ametlik mahutavus. Suur osa laagri elanikest ootab asüülitaotluste läbivaatamist mitu kuud.

Kreekas on ÜRO andmetel ühtekokku üle 58 000 migrandi ja põgeniku. Iga päev tuleb Türgist kümneid juurde. Aasta algusest saadik on meritsi Kreekasse saabunud üle 13 000 põgeniku. Tõenäoliselt on suur süü selles ka Kreekal endal, kes lihtsalt ei kaitse omi piire.

Euroopa Liidu liidrid kogunesid neljapäeval Brüsselisse tippkohtumisele, kus loodetakse leppida kokku konkreetsetest sammudes rändekriisi lahendamiseks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused