Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ÜRO ebaõnnestus Ukraina sõja ennetamisel ning võttis ette rahulikumad teemad, vihakõne ja kodakondsusetuse

-
30.04.2022
ÜRO peasekretär Antonio Guterres sai Ukrainas sõda tunda ja leidis, et vihakõneseadused on ohutum teema.
© Scanpix

Kui ÜRO peasekretär Antonio Guterres just Kiievis esines, läkitas Putin, kelle juurest ametimees oli just tulnud, sinnakanti kaks raketti, näitamaks oma põlgust maailmaorganisatsiooni vastu. Ja ÜRO otsustabki hammustada sealt, kus selle eest raketti ei saadeta – ta nõuab Eestilt kodakondsusetutele kodanikuks tegemist, need aga on teatavasti Putini kaasmaalased.

Lisaks tahab uus-Rahvasteliit vaenukõne eest karistamise karmistamist ja rassimivastasust – need on ju teemad, millele peale liberaalsed valitsused, sealhulgas Kaja Kallase oma, saba jalge vahele tõmbavad ja vanglauksi õlitama hakkavad, ikka vaenukõnelejate ja rassistide jaoks.

ERR vahendab: ÜRO rassilise diskrimineerimise kaotamise komitee soovitab oma reedel avaldatud hinnangus Eestil tegelda kodakondsusetuse teemaga ning täpsustada karistusseadustikus rassismi ja vaenukõne piiramist puudutavaid punkte.

Komitee kordab oma muret Eesti karistusseadustiku üle, mis ei ole viidud täielikult kooskõlla rassistlike organisatsioonide keelustamise konventsiooniga ja keeluga levitada rassilisel vihkamisel põhinevaid ideid, öeldakse reedel avaldatud pressiteates.

Komitee soovitab Eestil muuta oma seadusandlust, et see vastaks täielikult konventsioonile ja tagaks selle, et karistused vaenukõne oleksid vastavuses selle rikkumise raskusega.

Lisaks toob komitee esile, et ehkki Eestis väheneb kodakondsuseta inimeste arv, oli riigis eelmisel aastal siiski veel 7139 ilma kodakondsuseta inimest. (Isegi õiget arvu ei teata – toim.). Komitee soovitab Eestil jätkata jõupingutusi nende inimeste tuvastamiseks ja abistamiseks, et nad saaksid omandada kodakondsuse. Samuti kutsus ÜRO komitee Eestit üles koostama ja vastu võtma tegevuskava kodakondsusetuse probleemi likvideerimiseks.

ERR aga jätkab teises loosEesti Välispoliitika Instituudi direktor Kristi Raik ütles, et oma 33 miljardi dollarilise abiga on USA taas päästmas Euroopa julgeolekut. ÜRO on Raigi hinnangul oma esmase ülesande ehk sõja ärahoidmise täitmisel ebaõnnestunud.

Raigi hinnangul on praegu ÜRO-l oma ajaloo raskeim aeg. “Kui nad sellise sõja takistamiseks, peatamiseks ei suuda midagi teha, siis tekib küsimus, mis on üldse ÜRO funktsioon. Guterres püüdis näidata, et ta püüab teha midagi, et näidata ÜRO-d kuidagi relevantsena, aga ei õnnestunud,” selgitas Raik.

Guterres ise ütles, et ÜRO julgeolekunõukogu on ebaõnnestunud, kuna ei suutnud sõda ennetada. Raik tõdes, et kogu ÜRO on ebaõnnestunud oma esmase ülesande – rahvusvahelise julgeoleku ja rahu tagamine – täitmisel.

ÜRO püsimine sõltub tema sõnul sellest, milline on sõja tulemus. “Kui Venemaa mingilgi määral võidu saavutaks Ukrainas, mis ei paista tõenäoline, siis arvan, et ÜRO ei pruugiks seda üle elada. Aga kui Venemaa saab Ukrainas lüüa, siis ma ikkagi näen, et see võimalus on olemas.”

ÜRO on ilmselgelt läinud Rahvasteliidu teed. Seda närusem on see, et närimist jätkatakse seal, kus Lääne liberaalne ühiskond vastu ei hakka – vihakõneseaduste loomisel, aga ka migratsiooni õhutamisel koos rassismivastasuse nõudega ning okupatsiooni ajal toodud migrantidele kodakondsuse andmise nõudmistel.

UU