Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ÜRO eriraportöör Francois Crepeau ähvardab Euroopat miljoni põgenikuga

-
24.04.2015
soda

Sõjapõgenike inimõigusi analüüsinud ÜRO eriraportööri hinnangul peaksid rikkad lääneriigid kokku leppima põhjalikus Lähis-Ida sõjapõgenike ümberasustamise tugiprogrammis, mille abil võiks järgmise viie aasta jooksul lääneriikidesse elama asuda ligi miljon Süüria konflikti eest põgenevat pagulast.

“Me saaks järgmise viie aasta jooksul ühiselt ümber asustada ligi miljon Süüria põgenikku – Ühendkuningriigi taolise riigi jaoks tähendaks see järgmise viie aasta jooksul 14 000 sõjapõgeniku vastu võtmist aastas,” selgitas Crepeau. Ta lisas, et näiteks Kanada saaks ümber asustada 9000 põgenikku ja Austraalia 5000 põgenikku aastas. Suurbritannia on andnud sõjapõgenikele 700 miljoni naela väärtuses humanitaarabi aga enda riiki ümberasustanud vaid 143 Süüria sõjapõgenikku. Crepeau ütles, et lääneriigid peavad mõistma sõjapõgenike lootusetut olukorda – konflikti piirkonnas elavad inimesed on keskkonnas, kus neil ja nende lastel pole lootust tulevikuks.

ÜRO eriraportööri poolt välja käidud plaani kohaselt saaksid Süüria põgenikud taotleda Istanbulis, Ammanis või Beirutis ümberasustamist Euroopasse, Põhja-Ameerikasse või Austraaliasse, et nad saaksid võimaluse hea võimaluse integreeruda lääne ühiskonda ilma, et nad peaksid maksma inimkaubitsejatele tuhandeid eurosid selleks, et surra koos oma lastega Vahemerel.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison, ütles uudist kommenteerides, et inimlikust aspektist mõistab ta nii põgenike traagilist saatust kui põlastab ülevedajate küünilist himu selle pealt teenida, kuid paraku on suurte inimhulkade liikumine kontinendile eksistentsiaalse kuluga küsimus. Me ei saa kogu maailma põgenikke Euroopasse asustada ainult selle kriteeriumi põhjal, et Euroopa on rikas. Euroopa pole enam ammu rikas ja seda just tohutu immigrantide voolu pärast, kes söövad ära riikide sotsiaaleelarved. Euroopa majandus aga tammub paigal ja kriis järgneb kriisile. Lisaks näitab elu, et immigrandid ja eriti islamiusulised sisserändajad ei kipu Euroopa kultuuri mitte integreeruma ja tekitavad probleeme. Nad korraldavad rahutusi, suruvad peale oma usku ja kombeid ehk teisisõnu toimetavad põliselanikkonna viisakust ära kasutades Euroopa hääletut hõlvamist. Multikultuursus on Euroopa jaoks tupiktee. Tugevdada tuleks aga Euroopa lõunapiiri piirivalvet ja päästevõimekust, samuti peaks Euroopa andma senisest suuremat diplomaatilist abi sõjaliste konfliktide lahendamisse, et põgenike probleeme ennetada. Eesti jaoks tähendaks plaanitava 50 000 inimese siiatoomine rahvuslikku enesetappu.